Parę słów o odmianach kominów i ich zastosowaniu w konstrukcji obiektów przemysłowych.

Kominy są nieodłącznym elementem krajobrazu miejskiego|industrialnego krajobrazu|panoramy miejskiej. Ich strzeliste sylwetki widać już z daleka, a te specyficzne bywają często traktowane jako konkretnych ośrodków miejskich.

Na tym mniej więcej kończy się wiedza o kominach każdego amatora. Warto ją trochę wzbogacić. Kominy przemysłowe można podzielić na trzy podstawowe rodzaje: przemysłowe, spalinowe oraz wentylacyjne – komin przemysłowy wysokiej jakości. Pierwsze z nich, które bywają również nazywane kominami dymowymi, służą wyprowadzaniu na zewnątrz produktów spopielania drewna, węgla i innych materiałów. Drugi typ wykorzystuje się do wypuszczania lotnych pozostałości procesów wytwórczych przy produkcji.Trzecie buduje się, by usuwać z pomieszczeń fabrycznych zanieczyszczone powietrze. Kominy przemysłowe wykonywane są z rozmaitych materiałów.

Wysoki komin

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
W ofertach firm trudniących się ich budową możemy znaleźć kominy stalowe, stalowo-ceramiczne czy żelbetowe, a każdy z nich dzieli się jeszcze na swoje podtypy. Choć wyborem komina, który będzie najlepszy dla naszej hali produkcyjnej powinno się obarczyć eksperta, warto dowiedzieć się, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne typy i czego można się po nich spodziewać. Kominy ceramiczne możemy spotkać przede wszystkim w nowszych budynkach. Ze względu na szybszy czas wykonania i swoją uniwersalność doskonale sprawdzają się one domach jednorodzinnych, które ogrzewa się przy pomocy pieców spalinowych na różne typy paliwa. Kominy murowane natomiast wykorzystywane są do usuwania spalin z klasycznych pieców kaflowych, kotłów na koks i węgiel oraz kominków. Kominy stalowe przemysłowe wyglądają jak zwyczajne rury, a znajdziemy je na większości hal fabrycznych i magazynowych – Kominy stalowe charakteryzują się niebywałą łatwością montażu oraz relatywnie niewielką wagą.

Jeżeli chcesz wysondować więcej na interesujący Cię temat, z pewnością przyda Ci się bieżąca publikacja (https://kador.pl/relokacja-maszyn-i-linii-produkcyjnych/). Zapraszamy na naszą stronę, tam zgłębisz swoje obeznanie.

Powstają z uprzednio przygotowanych elementów, które łączy się ze sobą już na budowie, a służą do odprowadzania dymu z pieców kondensacyjnych i gazowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*