Jakiego typu mamy sposoby mocowania ładunków? O których najkorzystniej pomyśleć?

Mocowanie ładunków w transporcie drogowym to właściwe wykorzystanie właściwości aut, a jednocześnie zastosowanie środków mocujących. Jakiego typu są najbardziej powszechne i pomocne?
Przede wszystkim pasy, lecz mogą być wyłącznie wtedy używane kiedy są nieuszkodzone oraz posiadają czytelną etykietę.
samochód

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Tam właśnie znajduje się bardzo dużo istotnych oznaczeń. Miejmy na uwadze, iż na etykiecie powinna znaleźć się norma EN 12195-2, bo oznacza to, iż producent deklaruje zgodność z jej wymaganiami. Inne normy nie zapewniają odpowiedniej jakości takich pasów. Łańcuchy mocujące http://www.eogniwa.pl/kategoria/odciagi-lancuchoweementy łączące oraz skracające muszą posiadać urządzenie ubezpieczające przed rozpięciem.

Drążki pozwalają na szybki i komfortowy podział ładunkowej powierzchni, ponadto mogą być używane w pionie oraz poziomie wewnątrz pojazdów pomiędzy sztywnymi powierzchniami, jak chłodnie, naczepy zamknięte i tym podobne. Dość często takie zakończenia są obustronnie gumowe lub mają antypoślizgowe stopki. Ciekawym rozwiązaniem jest też siatka, wyróżnić możemy dwa rodzaje zabezpieczeń siatkami. Pierwsza to zabezpieczenie przestrzeni ładowni, następna zabezpieczenie ładunku przez okrycie i docisk.

Pierwszy rodzaj znajduje zastosowanie przy przewożeniu ładunków sypkich w kontenerach otwartych albo pojazdach o otwartej przestrzeni ładunkowej. Ich plusem jest możliwość używania w samochodach różnorodnego typu oraz różnych producentów, a jednocześnie szybkie oraz proste mocowanie przy pomocy pasów mocujących. Pamiętajmy jednak, aby taki sprzęt kupować w specjalistycznych sklepach, w jakich kupimy i inne niezbędne elementy, jak śruba z uchem, jaka jest przydatna do wielu zadań.http://www.eogniwa.pl/kategoria/punkty-mocujace

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*