Wymiana oleju oraz sprzęgła: jedna z ważnych czynności w przypadku posiadaczy auta

W każdym samochodzie wykorzystywane są rozmaite płyny eksploatacyjne. Dzięki nim możliwa jest bezawaryjna praca każdego auta. Do jednych z najważniejszych należy olej silnikowy.

W każdym pojeździe stosowanych jest kilka typów płynów mających charakter eksploatacyjny.

wnętrze samochodu

Autor: InSapphoWeTrust
Źródło: http://www.flickr.com

Płyn hamulcowy, olej w skrzyni biegów oraz silnikowy zaliczane są do jednych z najbardziej znaczących, wpływających nie tylko na prawidłową eksploatację auta, ale też na nasze bezpieczeństwo, sprawdź tutaj. Każdy z wymienionych płynów musi być okresowo uzupełniany i wymieniany.

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na opisywany temat – odsyłam do serwisu www (https://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-niemiec), gdyż w tamtym miejscu są cenne fakty omawiające prezentowany wątek.

Wymiana oleju powinna być wykonywana w terminach zalecanych przez producenta określonego modelu samochodu. Średnio wymiana oleju musi mieć miejsce wtedy, kiedy przejedzie się dziesięć tysięcy kilometrów. Nie każdy kierowca w ciągu całego roku jeździ jednak tak dużo, by taką ilość wyjeździć. Wtedy olej wymienić powinno się raz w roku. Przy wymianie oleju nie można zapomnieć, że powinno się wymienić również filtry. Na rynku znaleźć można kilka typów oleju. Który z nich będzie najbardziej odpowiedni? W tym względzie także najkorzystniej jest kierować się tym, co zaleca producent pojazdu.

samochód pod maską

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z elementów, z których zbudowany jest każde auto jest sprzęgło. Jego budowa nie jest złożona, jest to jednak bardzo znaczący element. Na jego żywotność w znacznej mierze wpływa styl jazdy kierowcy.

Ruszając bardzo gwałtownie przyczyniamy się do jego bardzo szybkiego zużycia. Wymiana sprzęgła to zazwyczaj wielki wydatek. Do tego wymiana sprzęgła związana jest z koniecznością zdemontowania skrzyni biegów. Bez wątpienia więc nie uda nam się wykonać tego samodzielnie. Do kosztów kupna nowego sprzęgła trzeba więc doliczyć również koszty związane z jego wymianą w autoserwisie – dodatkowe informacje. Licznym kierowcom, zwłaszcza świeżo upieczonym, przytrafia się spalenie sprzęgła. Do tego typu sytuacji dochodzi na ogół wtedy, kiedy przed ruszeniem zapominają o tym, że trzeba zwolnić dźwignię ręcznego hamulca. Spalenie sprzęgła, które rozpoznać można po niemiłym zapachu w kabinie wewnątrz auta to jeden z bardzo częstych powodów jego wymiany. Można tego uniknąć pamiętając, że nie wolno ruszać z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*