Żurawie budowlane i inne – zastosowanie

Świetnie pamiętamy obraz naszego kraju przed finałami Mistrzostw Europy w futbolu w 2012 roku. Polska stała się jednym ogromnym placem budowlanym. Postawiliśmy nowoczesne, ogromne stadiony w miastach, które miały przyjmować najpopularniejszych piłkarzy Europy.

Budowaliśmy kolejne odcinki autostrad, jak również odnawialiśmy pomieszczenia użyteczności publicznej, jak na przykład dworce. Poza tym, pojawiło się mnóstwo nowych hoteli i restauracji, gotowych na przyjęcie miłośników futbolu z całego globu.

Na takich dużych budowach na pewno bardzo często widzieliśmy smukłą konstrukcję żurawi. Jest niezbędny sprzęt przy budowie większych obiektów. Żurawie wieżowe są zaliczane do największych maszyn budowlanych. Wysokość podnoszenia żurawi jest w stanie osiągnąć nawet 100 metrów.

koparki kołowe i gąsienicowe

Autor: mattbuck4950
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mattbuck007/2868259773/sizes/l/

Żuraw budowlany można podzielić na dużo typów. Wyróżniamy pośród nich stacjonarne lub przejezdne, na podwoziu szynowym lub gąsienicowym. Kolumna żurawia budowlanego to zwykle wysoka wieża o budowie kratownicowej -. Żurawie wykorzystywane na budowach mają kilka napędów, zazwyczaj elektrycznych, a każdy z nich odpowiada za jedną czynność.
Tego typu urządzenia budowlane nie należą do najtańszych. Stąd też sprzedaż żurawi do bardzo dochodowy interes. Przedstawiciele najlepszych światowych producentów nie mogą narzekać na brak zleceń. W końcu bez tego typu specjalistycznej maszyny, żadna większa budowa nie może funkcjonować.

Dla młodych firm budowlanych doskonałym wyjściem jest wynajem żurawi.

Poszukujesz szczegółowych wiadomości, aby rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Namawiamy do kolejnego wpisu. Odnajdziesz go na portalu (https://souniq.pl/szczotki-walcowe/) pod linkiem.

W naszym kraju z powodzeniem funkcjonuje mnóstwo firm, które prowadzą wypożyczalnię żurawi budowlanych. Dzięki współpracy z najlepszymi markami światowymi, cieszą się one nieustającą popularnością wśród klientów. Oprócz wynajmowania, takie firmy oferują też serwis gwarancyjny sprzedanych i dzierżawionych maszyn, jak również sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Wspaniale sprawdza się również na naszym rynku budowlanym sprzedaż maszyn używanych. Jest to bez wątpienia doskonały sposób na zaoszczędzenie dużych środków, które można zainwestować w innym obszarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*