Automatyka mechanizmów w najbliższym otoczeniu człowieka. Funkcjonalne użycie siłownika elektrycznego.

Automatyka wielu maszyn to duża zaleta w obecnych czasach. Dużą popularnością w wielu sektorach cieszą się urządzenia sterowane drogą radiową zdalnie przy użyciu pilota, z przycisków na przewodach oraz całkowicie automatycznie na podstawie czasu i czujników. Instalacja operująca aktuatorem elektrycznym nie jest złożona, dzięki czemu jest tańsza i prosta w montażu. W których miejscach możemy wprowadzić siłownik?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Wygląda na to, że sporo zastosowań automatyki to usprawnienia z życia codziennego przeciętnego człowieka w jego najbliższym otoczeniu – zobacz ten link. Najczęściej aktuator elektryczny stosuje się do automatycznego otwierania bram i otwierania ich w dwie strony. To idealne rozwiązanie, jeśli mamy wąskie lub szerokie kolumny, mamy potrzebę otwierania niezależnie skrzydła bramy itp. Jeżeli chcemy cichutko otwierać różne specjalne przejścia czy schowki pawlacz nad wejściem, klapa od strychu), też musimy się rozejrzeć za takimi aktuatorami elektrycznymi. Regulacja wysokości czy oparcia łóżka w mieszkaniu też jest możliwa za ich sprawą. Niektóre z nich mają też opcję sterownika czasowego, co gwarantuje ogromny komfort, gdy godzina otwarcia albo zamknięcia pewnych drzwi ma znaczenie. Możemy zakupić osobne siłowniki lub całe zestawy, lecz naszym celem powinien być aktuator elektryczny, dający doskonałą relację ceny do wartości. Siłownik – tanio siłownik beztłoczyskowy – powinien zachować dobre parametry pracy oraz powinien być dobrze wykonany oraz prosty w montażu i używaniu.

Opisany temat napisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się ten tekst. Daj nam znać – przejdź do strony konstrukcje stalowe !

Teoretycznie to dość mało wymagań, ale jednak trudno znaleźć idealny siłownik na rynku.

elektryka

Autor: CoCreatr
Źródło: http://www.flickr.com
Poza zastosowaniem typowo domowym, aktuator elektryczny sprawdza się także w sporej ilości innych urządzeń o cechach specjalistycznych oraz w maszynach rolniczych, gdzie używany jest każdego dnia. Człowiek ma chyba we krwi usprawnianie sobie życia, w związku z czym nikogo nie zaskakują te zastosowania. Aktuator zdecydowanie zagościł w polskich domach. Wygoda używania maszyn przystosowanych do potrzeb człowieka zasługuje na poniesienie nieco wyższych kosztów – zobacz ten link
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*