Lokalny rynek pracy w Sochaczewie

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Modą, podpowiedzią rodziców, obserwując zapotrzebowania rynku pracy? Życie pokazuje, że nie ma udanego przepisu na wybór właściwej drogi życiowej. Zawody, które jeszcze niedawno cieszyły się powodzeniem (marketing i zarządzanie), teraz nie są już tak rozchwytywane. Jednym słowem: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, iż część osób skazana jest na oferty w innej niż dotychczas branży. Czy przebranżowienie może być gwarancją dostania nowej pracy? Jeżeli w stosownym czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie społeczeństwu straszna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów stojąca w kolejce do Urzędu Pracy. Zanim wybierzemy nowy zawód, warto na początku zrobić rozeznanie na rynku pracy w Sochaczewie, upewniając się które profesje mogą nam zagwarantować dobrą pensję.
Dalej
pomyśleć czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Pomoże nam w tym jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy słowa: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że niewątpliwie prościej będzie przekwalifikować się ludziom zatrudnionym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własna działalność gospodarcza? Zwłaszcza, że osoby planujące usamodzielnienie się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu.
Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Zakładając, że choć część tych osób będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać dalszych pracowników.

Jeśli zainteresowały Cię opisy w naszym tekście, to wejdź w ten link oraz czytaj to szczegółowych wiadomości.

Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla bezrobotnych. Czy nie lepiej jest być rozchwytywanym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż bezrobotnym absolwentem, który z braku określonych umiejętności jest skazany aby pracować poza wykształconym zawodem, jako przedstawiciel handlowy czy operator wózka widłowego?
Więcej na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*