Części wymienne w wózkach widłowych

Wózek widłowy jest niezwykle pożyteczym pojazdem stosowanym w licznych magazynach i halach produkcyjnych. Jego obsługa jest dość prosta. Dzięki niemu możemy uniknąć niepotrzebnego eksploatowania pracowników, którzy musieliby dźwigać duże ciężary. Czasem okazuje się, że wózek widłowy jest wręcz niezastąpiony, jako że jego udźwig zazwyczaj znacznie przekracza możliwości człowieka.

Wobec tego powstaje pytanie: co robić, gdy jakiś element wspomnianego sprzętu ulegnie awarii? Wiele osób na własną rękę stara się zrobić naprawę wózków widłowych. Nierzadko pomoc mechanika może okazać się jednak niezbędna z uwagi na skomplikowany mechanizm i drobne elementy zawarte między innymi w bardziej zaawansowanych pojazdach tego typu. Aktualnie wózki widłowe (zobacz też: wózki widłowe używane) wykonuje się na znacznie większą skalę, a dodatkowo kolejne generacje maszyn są znacznie efektywniejsze – .

baterie-do-wózków-widłowych-obrazek

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Wraz z postępem technologicznym istnieje jednak potrzeba częstszej wymiany części takich wózków. Do zazwyczaj wymienianych należą baterie do wózków widłowych. Tego typu akumulatory sprawiają, że maszyny mogą na bieżąco działać. Baterie do wózków widłowych są jednak dosyć kosztowne, zwłaszcza jeżeli mówimy o bateriach bardziej znanych firm. Wiele osób postanawia zatem sięgać po używane baterie, czyli z drugiej ręki. Jest to korzystne rozwiązanie, o ile mamy pewność, że poprzednik nie eksploatował zbytnio danej baterii. W przeciwnym razie będzie to przedsięwzięcie nieopłacalne.

Kolejnymi najczęściej wymienianymi elementami są koła do wózków widłowych. Spore ciężary, które są przewożone przez takie wózki sprawiają, że nieraz koła do wózków widłowych ulegają trwałym uszkodzeniom. Wtedy jedynym rozwiązaniem tego typu sytuacji jest wymiana wspomnianych kół.
Inwestycja w wózki widłowe jest naprawdę opłacalna, bowiem przy zakupie niezbędnych części możemy znacznie przedłużyć żywotność danego pojazdu – o ile oczywiście jest on obsługiwany przez stosownie wykwalifikowanego pracownika. Wymiana poszczególnych elementów przez specjalistę może usunąć usterkę na długie lata – . Taki wózek może sprawić, że praca w zakładzie będzie przebiegać o wiele szybciej, więc warto inwestować w tego rodzaju pojazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*