Testy porównawcze a testy penetracyjne w odniesieniu do jakości

Badania jakości w chwili obecnej są na porządku dziennym. Samochody, kosmetyki i wiele różnych rzeczy na co dzień przechodzą setki testów związanym z określeniem ich renomy.

badania penetracyjne

Autor: Roger Blackwell
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie natomiast badaniom nazywanym A/B poddawane są różne projekty stron internetowych.
pudełko

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF

Jedną z sposobów przeprowadzania kontroli jakości są testy porównawcze. Można znaleźć różne definicje mające związek z testami porównawczymi, lecz jest to technika naukowa. Wiąże się ona z kontrolowanymi lub przypadkowymi eksperymentami. Przeprowadza ją natomiast osoba obiektywna. Testy porównawcze to inaczej mówiąc porównywanie co najmniej dwóch podobnych spraw – takich jak – modeli aut, www.tuv.com/pl/poland/uslugi/badania_wyrobow/kontrola_certyfikacja/testy_konsumenckie_porownawcze/testy-konsumenckie-porownawcze.html. Co ważne, testy są zależne od badanych przez nie rzeczy. W związku z tym, w zależności od kwestii, różnorakie są ich główne zadania. Test A/B z kolei polega szczególnie na porównaniu dwóch projektów stron online. Najważniejszym jego obowiązkiem jest wybranie lepszej wersji, która będzie w stanie spełniać podane zadania. Za pomocą testów porównawczych można szybko oraz prosto podjąć decyzję.
Badania penetracyjne mają różne techniki. Są to jednak najstarsze testy w kategorii nieniszczących materiałów metalowych i niemetalowych. Ich najważniejszym zadaniem jest wykrywanie usterek oraz uszkodzeń powierzchniowych, na przykład pęknięć, porowatości, nieszczelności lub rozwarstwienia.

Dodatkowo, przy pomocy badań penetracyjnych testuje się między innymi materiały ferromagnetyczne, których nie można zbadać metodą magnetyczną -> zobacz więcej. Wszystko jednak jest zależne od warunków temperatury oraz czułości testu, która wcześniej jest zakładana. Najczęściej są stosowane w dziale przemysłowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*