Atuty wypływające z obecności elektroniki w dzisiejszy świecie

Prawie wszystko jest współcześnie samoczynne; niezwykle mało rzeczy wykonuje się współcześnie w sposób ręczny w całości. Rzecz jasna nie wszystko da się wykonać przez roboty – i dobrze, albowiem inaczej ziściłyby się ciemne scenariusze. Daleka jestem od potępiania nowoczesnej techniki i wynikającej z niej automatyzacji, wręcz na odwrót – jest to według mnie zjawisko pozytywne, ogranicza bowiem koszt wytwórczości co bezpośrednio wpływa na cenę końcową wyrobu.

Automatyka przemysłowa

Autor: connectors distribution box
Źródło: http://www.flickr.com
Wszechobecność automatów powoduje niezbędność wytwórczości podzespołów. Wiele przedsiębiorstw elektronicznych na potrzeby automatyki przemysłowej stworzyło oddzielne typy wyrobów. Takim przykładem są artykuły dedykowane dla przemysłu, produkowane przez wiodącą niemiecką jednostkę.

Linia artykułów nosi nazwę Siemens Logo. Może to być w pierwszej chwili mylące, wyraz logo bowiem zazwyczaj kojarzony jest z rysunkiem bądź symbolem firmowym nie zaś serią wyrobów przeznaczonych dla automatycznych linii przemysłowych. Niemniej jednak takowa pomyłka może się przydarzyć jedynie niezorientowanej osobie. Profesjonaliści od razu wiedzą o jakiem asortymencie mowa.

Gdy konieczne nam wysokiej próby sterowniki jakie nie sprawią nam problemu na pewno sprawdzimy ofertę wyżej wspomnianej firmy. Możemy kupić przykładowo sterowniki, którymi można jednocześnie sterować kilkoma przyrządami.

Automat

Autor: connectors distribution box
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywistym jest, że produkty z serii Siemens Logo współpracują z profesjonalnymi systemami informatycznymi. Wykonalne jest rzecz jasna zlecenie wraz z wybranym wyrobem indywidualnego programu.

Produkty tej serii są wykonywane w taki sposób aby można było zamówiony system – system scc bardzo łatwo zmienić, rozbudować lub czasowo zmniejszyć. Naturalnie gdy zmienimy z jakiegokolwiek powodu profil produkcji częstokroć starczy zmiana oprogramowania po czym prawie bezboleśnie dostosowujemy się do szybko zmieniających się wymagań gospodarki. Nie było by to możliwe gdyby nie daleko posunięty proces automatyzacji.

Jest on też korzystny ze względów ekonomicznych – sektor automatyki przemysłowej utrzymuje pełną sieć pokrewnych firm produkujących na jej potrzeby różnego typu elementy; zacząwszy od kabli aż po oprogramowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*