Obowiązkowe wyposażenie wozu w Polsce

Oprzyrządowanie czterokołowca to czynnik, który ma nie tylko kluczowy wpływ na komfort poruszania się po drodze, lecz również na bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy.
W związku z tym, każdy wóz zarejestrowany w Polsce powinien mieć obowiązkowe oprzyrządowanie, jakie jest konieczne w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych wypadków.

paliwo

Autor: Umbrela Verde
Źródło: http://www.flickr.com
pasy mocujące

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym obligatoryjnym fragmentem ekwipunku wozu będzie gaśnica z homologacją o objętości nie mniejszej niż 1 kg. Jej nabycie to koszta w granicach 20 zł. Kierowcom, jacy zbagatelizują tę kwestię i nie wyekwipują swojego pojazdu w gaśnicę o odpowiedniej pojemności, zagraża kara w formie mandatu do nawet 500 złotych. Gaśnica samochodowa musi posiadać także ważne badanie techniczne, jakie ma miejsce raz w roku, jednakże policja nie ma prawa karać Was za nieuregulowanie tej czynności.
dane

Autor: RHEINZINK
Ostrzegawczy trójkąt jest to następny obiekt, jaki wchodzi w skład obowiązkowego wyekwipowania czterokołowca w naszym kraju. On również powinien mieć homologację.

Chcielibyśmy Cię namówić do identycznie fajnych postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę usługi transportowe wrocław cennik i czytaj to, na co masz chęć.

W wypadku trójkąta ostrzegawczego karze podlega nie jedynie jego brak, lecz także nienależyte wykorzystanie. Mnóstwo osób w swym pojeździe przewozi także takie obiekty jak apteczka, odblaskowa kamizelka, koło zapasowe, lewarek, pasy mocujące obiekty przewożone w bagażniku czy też linę holowniczą. Tak naprawdę te dodatki nie zostały wyliczone w zarządzeniu Ministra Infrastruktury tyczącego się niezbędnego wyposażenia pojazdu, z tej przyczyny ich brak nie będzie w żaden sposób karany.

Trzeba jednakże pamiętać, że to niebywale ważne przedmioty, jakie niejednokrotnie pomogły wielu kierowcom wyjść z zawiłej sytuacji, dlatego warto posiadać je w swym pojeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*