Kompresory w codziennym użyciu i akcesoria do nich

Używając codziennie różnego rodzaju urządzeń, nie często zdajemy sobie sprawę z tego, jak one funkcjonują i z czego są zbudowane. Jest tak do momentu, gdy coś się w nich zepsuje a my chcemy osobiście przeprowadzić reperację.

Jednym z tego typu mechanizmów będą kompresory, używane często w licznych dziedzinach życia.
pudełko
W uproszczeniu możemy stwierdzić, że sprężarka, której rodzajem jest kompresor, służy to wzrostu ciśnienia gazu w urządzeniu oraz myjka spalinowa gorącowodna wywołaniu jego cyrkulacji. Istotnym elementem będą tutaj filtry do kompresorów, ich niedrożność lub odkurzacze do farmacji zapchanie bywa najczęstszą przyczyną kłopotów z maszyną. Większość kierowców czasami używa najpowszechniejszej sprężarki, pompując za jej pomocą opony na stacji paliw. Tworzone są one w postaci mechanicznej a także elektrycznej – ta druga staje się coraz mocniej powszechna. Używane są do niej przeważnie filtry Donaldson.
Używane przez nas sprężarki regularnie wystawione są na zagrożenia, głównie zainicjowane przez znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia. To ono bowiem w większości wypadków stosowane jest w tych narzędziach. Dlatego też, tak ważne są filtry do kompresorów, które wychwytują wszelkie drobiny, gwarantując prawidłowe funkcjonowanie. Odmiennie sytuacja wygląda w przypadku kondensatorów olejowych. Aby je oczyścić, filtry Donaldson nie pomogą, potrzebne jest użycie spustu kondensatu, który usuwa na zewnątrz groźna mieszaninę skroplonej wody oraz oleju. Czyszczenie to trzeba przeprowadzać w regularnych odstępach czasu, ponieważ profilaktyka bywa zawodna.

Jeżeli używasz w swoim zakresie kompresorów, powinieneś troszczyć się o ich odpowiednią konserwację. W przypadku tych zwykłych, powietrznych, poradzą ci tutaj filtry. Jednak do konserwacji olejnych, musisz przymocować spust kondensatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*