Nowoczesne urządzenia i maszyny, o jakich zdecydowana większość z nas nigdy nie usłyszy.

Współczesna technika zadziwia coraz większą liczbą oryginalnych urządzeń i maszyn. O dużej ich części wiele osób nawet nie będzie miało okazji usłyszeć, bo albo wykorzystuje się je w zakładach przemysłowych, albo w jakiś specjalistycznych zastosowania. Do tych ostatnich zalicza się na przykład laser co2, będący ulubionym narzędzie dermatologów.

Wykorzystywany on jest do trwałej regeneracji naskórka, wspierając syntezę kolagenu i dając przy tym efekt odmłodzenia. Bardzo dobrze radzi sobie także z bliznami i zmarszczkami, używany jest także do redukcji rozmaitych plam i przebarwień. Lasery te coraz częściej spotykane są w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych, jednak co ciekawe, większość pacjentek nie będzie nawet miało pojęcia, że

technologia laserowa

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

czymś takim wykonuje się te zabiegi – czym jest laser co2?. Z pewnością słowo laser gdzieś po drodze padnie, bo oznacza to nowoczesność i technikę, ale szczegółów jego działania dowie się zaledwie garstka osób. Dla wszystkich innych liczyć się będą przede wszystkim rezultaty jego pracy, a nie to, jak i z czego go zbudowano.

Analogiczna sytuacja będzie panować w wielu różnych dziedzinach. Plotery oraz drukarki są powszechnie znane i stosowane nie tylko w biurach, ale prywatnych mieszkaniach. Lecz już niewiele osób będzie wiedzieć, że istnieje specjalna maszyna nitonakrętki do obrabiania styropianu i wszystkich innych tworzyw tego typu. Jeżeli przeciętna osoba musiałaby coś wyciąć ze styropianu, to zapewne sięgnąłby po nóż czy inne ostre narzędzie. Tymczasem ploter termiczny operuje za pomocą gorącego, po prostu topiąc styropian. Umożliwia on realizację skomplikowanych figur przestrzennych z dużą precyzją, w zależności od modelu nawet do paru metrów na długość.

Plotery takie są używane przeważnie w różnego rodzaju agencjach reklamowych i firmach zajmujących się produkowaniem elementów styropianowych, więc w domu czy biurze raczej się ich nie spotka. Tego typu sprzętów i urządzeń, o których większość z nas nigdy się nie dowie, jest jeszcze całe mnóstwo. Można jednak oglądać efekty ich działania, które czasami są faktycznie spektakularne i niezwykłe – więcej o ploterze termicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*