Rodzaje międzynarodowych przesyłek, jak można przesłać paczkę za granicę, aby za to nie przepłacić.

Dzisiejszy świat stał się dużo mniejszy, niż był jeszcze przed kilkudziesięciu laty. Powszechny dostęp do komórek i sieci internetowej, szybkie loty które umożliwiają błyskawiczne dotarcie do miejsca docelowego i znacznie mniej spraw formalnych przy przekraczaniu granic sprawiają, że łatwo jest ruszyć w podróż i łatwo zapewnić kontakt z najbliższymi. Przy pomocy rozmów czy internetu można całkiem sporo załatwić, nawet wysłać na odległość pieniądze, lecz nie można zrobić jednej istotnej rzeczy, czyli wysłania jakiś fizycznych przedmiotów.

Przesyłka kurierska

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nadal potrzebna do tego będzie klasyczna paczka, na razie nikt jeszcze nie wymyślił sposobu na to, jak można by było zrobić to inaczej. Na szczęście taka paczka dotrze znacznie sprawniej niż dawniej, bo rynek paczek kurierskich oraz pocztowych również przeszedł w ostatnich latach ogromną rewolucję (). Dzisiaj funkcjonują w tym segmencie światowe firmy, często posiadające własną flotę samolotów, przez co przesyłki (kliknij tutaj przesyłki gabarytowe) zagraniczne nawet w bardziej oddalone miejsca na świecie są dostarczane naprawdę sprawnie.

Przy wielu krajach przesyłki międzynarodowe niczym się nie będą różnić od tych w kraju poza ceną. Dotyczy to w szczególności krajów należących do Unii Europejskiej, bo do nich nie trzeba praktycznie żadnych dokumentów celnych. W przypadku innych krajów niezbędne będzie przygotowanie wymaganych dokumentów, a w niektórych przypadkach odbiorca będzie musiał również ponieść koszt opłat celnych.

Firmy które zajmują się przewozem przesyłek na świecie posiadają bardzo różne ceny i procedury – . Za każdym razem, jeżeli nawet będzie to niewielka paczuszka, należy zaznajomić się z propozycją kilku firm. Niekiedy rozbieżności w cenie mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent, a że przeważnie ceny przesyłek międzynarodowych są znacznie wyższe od tych w kraju, to można będzie sporo zaoszczędzić.

Sporo będzie zależeć od tego, czy przesyłka będzie ekonomiczna czy priorytetowa, tu także różnice w kosztach będą dość spore, więc jeśli komuś zależeć nie będzie na czasie, to wersja ekonomiczna jednak powinna być znacznie bardziej opłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*