Jakie urządzenia są wykorzystywane do mierzenia odczynu ph

W szkole dowiadujemy się sporo na temat tego, co ma wpływ na przykład na odczyn wody i w jaki sposób owy odczyn można zmienić. Zdarza się również, że otrzymujemy od nauczyciela papier lakmusowy, który daje możliwość określenia odczynu, w zależności od tego, na jaki kolor się zabarwi możemy stwierdzić, czy odczyn danej substancji, w tej sytuacji płynnej jest zasadowy, obojętny albo kwaśny.

laborant w laboratorium

Autor: Matteo Bagnoli
Źródło: http://www.flickr.com
Ale, gdy chcielibyśmy dokładnie określić odczyn, to musimy zaopatrzyć się w ph metr. Firmy, które zajmują się sprawdzaniem odczynu, bo jest im to potrzebne do rozpoczęcia różnego rodzaju prac mają ph metry, które mogą sprawdzić odczyn nawet w glebie. Tak, więc jak prosto się domyślić można kupić bardzo różne ph metry, które będą w stanie uprościć pracę , która jest związana właśnie z określeniem odczynu wybranej substancji. Ceny ph metrów również są zróżnicowane, te najprostsze możemy znaleźć faktycznie tanio, te lepsze rozpoczynają się w okolicy powyżej stu złotych, te najsolidniejsze to ceny wahające się w granicy kilkuset złotych. Jednak, jak wiadomo, na porządnym sprzęcie nie ma, co oszczędzać.

Więcej informacji:

Czujnik wysokości temperatury

W różnych sytuacjach, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy, został wykorzystany czujnik temperatury. Zdaje nam się, że bez problemu wszystko działa dobrze, bez zbędnego regulowania.

Zaintrygował Cię przedstawiany tekst? Jeżeli tak, to zobacz także uwagi z serwisu, gdyż one również tyczą się tej problematyki.

Jednak rzeczywistość wygląda tak, że gdyby nie przykładowo termopara, to niestety mogłoby dojść do różnego rodzaju skomplikowanych sytuacji. Tymczasem dzięki czujnikowi jesteśmy w stanie nad wszystkim we właściwym momencie zapanować.

Jeśli niniejszy artykuł Cię zafrapował, to śmiało kliknij ten odnośnik, gdyż on także Cię zainteresuje – to bardzo ważna strona (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Zawiesia-pasowe/13)!

Jest dużo urządzeń, w których wykorzystuje się właśnie termoelementy. Muszą być one jednak w miarę odporne na wyższe temperatury, bo w innym wypadku, gdy podniesie się temperatura mogą się topić, a wtedy nie byłyby w stanie informować nas o wynikach pomiarów .

czujnik temperatury

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze, więc zastanowić się, w których sytuacjach najsensowniej wybrać czujniki temperatury z termoparą, by nie być potem zdziwionym, że przy określonej temperaturze czujniki te nie będą podawać wyniki. Jednak dokładność czujników z termoparą jest naprawdę wysoka. Dlatego nim kupimy czujnik temperatury trzeba sprawdzić jego parametry i wiedzieć, do czego dokładnie będziemy stosować dany czujnik, tj. do jakiego rodzaju substancji, w jakiej sytuacji. Wtedy uda nam się wybrać odpowiedni produkt, dopasowany do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*