Bloki skalne – mają nader bogate zastosowanie w dzisiejszym budownictwie drogowym a także mieszkaniowym

To na przekór powszechnie panującej opinii niezmiernie ceniony surowiec budowlany. Odgrywał istotną rolę w niemal wszystkich okresach historycznych jako „element” dekoracyjny a także konstrukcyjny.

Ogrodzenie twarde jak skała

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
Obróbka kamienia ma miejsce już w kamieniołomie, gdzie bloki skalne są odpowiednio urabianie (bloki skalne w Kośminie). cięcie przeważnie przebiega za pośrednictwem pił diamentowych bądź specjalnych strun, dzięki którym uzyskujemy kilkanaście płyt za jednym zamachem. Pamiętajmy, że kamień znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Używa się go chociażby do tworzenia nawierzchni i posadzek w rozlicznych obiektach użyteczności publicznej (centrach handlowych, lotniskach, dworcach, etc.). Kamień fantastycznie sprawdzają się również we wnętrzu domów (zobacz producent kabli) i mieszkań. Ostatnimi czasy prym wiedzie formak (Kopalnia Kośmin). Obecna technologia umożliwia wykonanie parapetów, zlewozmywaków czy wanien kamiennych. Niezaprzeczalnym walorem wspomnianych „artykułów” jest ponadczasowość, niezwykłość i znaczna odporność na uszkodzenia. To bardzo dobra propozycja dla osób, które lubią oryginalne i nieco ekstrawaganckie rozwiązania.

Dobrze byłoby, zauważyć, że na popularności zyskuje formak, trwały kamień murowy o niesymetrycznych kształtach, wykorzystywany przy wznoszeniu budynków, cokołów albo murów oporowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*