Magazynowanie ziaren wymaga posiadania dobrego elewatora, a za ich oczyszczanie odpowiada wyspecjalizowana czyszczalnia do ziarna

Przechowywanie ziarna nie jest łatwą sprawą. Na początku trzeba je dokładnie oczyścić, a potem ulokować w miejscu, gdzie będzie zabezpieczone i nie narażone na zmiany pogody. Na szczęście farmerzy mają do dyspozycji innowacyjne urządzenia.

Jeżeli chcemy, by ziarno, które mamy zostało wstępnie wyczyszczone, to bardzo dobrym pomysłem może być tak zwana czyszczalnia do ziarna. Jest to urządzenie, które powoduje, iż wszelkie nasiona zbóż, rzepaku i roślin strączkowych zostaną oczyszczone z rozmaitych zanieczyszczeń większych i mniejszych. Porządna czyszczalnia sprawdź tutaj asm technology czyszczalnia do rzepaku do ziarna sprawi, iż wyeliminujemy na ten przykład: piasek, nasiona chwastów czy mniejsze kamienie. Takie rozwiązanie będzie idealne dla indywidualnych gospodarstw rolnych i dla wielkich wytwórni pasz lub stacji hodowli roślin – czyszczalnię do ziarna.
konsument

Autor: Gytizzz
Źródło: http://www.sxc.hu
Potem należy odnaleźć miejsce, by te ziarna przechowywać. W tym przypadku doskonałym pomysłem będą silosy płaskodenne. Ich zadaniem jest przechowywanie ziaren zbóż oraz roślin strączkowych. Przeważnie produkuje się je ze stali falistej, co powoduje, że są trwałe oraz bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. W Internecie funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, które oferują silosy płaskodenne. Wystarczy uruchomić przeglądarkę oraz wpisać odpowiednie słowo kluczowe, aby otrzymać wiele przydatnych wyników. Warto porównać ceny, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie – silosami płaskodennymi.

Warto mieć w pamięci, iż każdy silos może otrzymać specjalne wyposażenie – może to być przykładowo drabina dachowa czy wentylator napowietrzający oraz czujnik poziomu zasypu silosu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*