Każdy właściciel firmy powinien poszukiwać możliwości, żeby rozwinąć lepiej swoją firmę. Całe szczęście są ku temu przesłanki

Ażeby móc rozwinąć swoją działalność, w aktualnych czasach konieczna jest cała masa ciekawych pomysłów, lecz jedynie tego typu, które gwarantują realne korzyści. Co bowiem po tym, kiedy mamy interesujące i efektowne pomysły, które całkowicie nie przynoszą rezultatów, czyli pieniędzy. Stale więc powinniśmy poszukiwać najbardziej właściwych sposobów na to, ażeby rozwinąć swoją firmę, to bowiem świadczy o tym, iż posuwamy się do przodu, nie zostajemy w miejscu, co więcej nie cofamy się do tyłu.

transport kolejowy

Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Całe szczęście niekiedy pojawiają się możliwości, jakie bardzo nam pomagają. Ostatnio wielu zelektryzowała informacja o bardzo ciekawej inicjatywie, a konkretniej transport kolejowy z Chin do Polski. Nie musimy nawet objaśniać, dlaczego jest to tak istotne dla wielu przedsiębiorców, bo Chiny to w dzisiejszych czasach jedno z najbardziej uprzemysłowionych państw świata, jakie rozwija się w bardzo szybkim tempie – transport kolejowy z Chin do Polski z tą firmą. Dokonywanie transakcji z firmami z Chin, to duża szansa na lepsze rezultaty. Dzięki takiemu transportowi to faktycznie staje się możliwe.

Plany są rzeczywiście ambitne, co oznacza rozbudowę tak zwanego suchego portu w Małaszewiczach przy granicy białoruskiej, co sprawi, że możliwa będzie obsługa trzystu pociągów na rok. Jak twierdzą w PKP, transport kolejowy między Chinami, a Polską, to naprawdę same plusy. Ma to wielkie znaczenie w wożeniu różnorodnych ładunków, a przede wszystkim ubrań i elektroniki. Jak na rynku pojawiają się nowości, to producentom na pewno zależy, ażeby trafiały one jak najprędzej do klienta. Taki transport (czytaj więcej transport aut z anglii do polski) z Chin do Polski będzie trwał maksymalnie czternaście dni, podczas gdy transport morski to większa ilość niż trzydzieści pięć dni. Na początku na tej trasie są planowane trzy pociągi tygodniowo, ale ich liczba będzie się zwiększać.

Faktycznie zyska na tym cała polska gospodarka. Pierwsi do skorzystania z takiej możliwości będą polscy odbiorcy chińskich towarów, lecz to generalnie wielka szansa dla naszych rodzimych eksporterów. Obecnie transport chińskich towarów do Europy zdominowany jest przez statki, a jedynie 3,5 procent eksportu trafia do Unii Europejskiej za pośrednictwem kolei. Jak więc widzimy, jest tu kwestia mająca związek z niewykorzystanym potencjałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*