Ochrona i zabezpieczanie plonów pochodzących z ziemi

Zbliża się prawidłowy czas na to, żeby pomyśleć o zabezpieczeniu zbiorów. Jeśli nie zostało to jeszcze wykonane, trzeba przystąpić do działania. W trakcie posiewu doglądamy pola, odpowiednio nawozimy, rozpylamy środki wspomagające wzrost, a gdy przychodzi okres zbiorów, ziarno należy poprawnie składować.

zboża

Autor: Kathy Zinn
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele jest firm, które zajmują się ochroną i wzbogacaniem terenów wykorzystywanych przez rolników. Fumigacja, jako proces, ma rozległe znaczenie. Biorąc pod uwagę pola uprawne, fumigacja zboża polega na zastosowaniu środków o lotnym stanie skupienia do kontrolowania wzrostu populacji szkodników. Odnosi się to jednocześnie na owady, jak i gryzonie – dowiedz się więcej na temat gazowania zboża. Używane w tym celu fumiganty są związkami chemicznymi, które przy założeniu, że zachowana jest odpowiednia temperatura i ciśnienie, w stanie gazowym, powodują śmierć organizmów żywych zagrażających zbiorom polnym. Aby cały mechanizm przebiegał prawidłowo, muszą być zachowane odpowiednie stężenia i proporcje stosowanych substancji. Co udowadnia kadra z Katedry Entomologii Stosowanej w Warszawie, istnieją faktyczne perspektywy stosowania ozonu do procesu występującego pod nazwą – fumigacja zboża.

Zobacz ten ciekawy artykuł a jeżeli fascynuje Cię więcej danych na prezentowany temat to odkryj więcej tutaj (http://www.convi.pl/) – odnajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Kilka lat temu odbyła się konferencja, w czasie której rozprawiano właśnie na te tematy. W trakcie narady przedstawione zostały wszechstronne schematy działania oraz stosowania generatorów ozonu. Omawiano problemy i możliwości, a wszystko to z punktu widzenia rozległych światopoglądów. Jak się okazuje, klasyczna fumigacja zboża stosowana jest przede wszystkim do zwalczania szkodników rozwijających się w magazynach. Fumiganty będące obecnie w użyciu są w stanie efektywnie przeniknąć do traktowanego nim materiału, a następnie sprawnie go opuścić.

Procesom tego rodzaju poddaje się produkty pochodzenia rolniczego, takie jak: pszenica, kukurydza, ryż, jęczmień, żyto, owies, gryka, proso, ale również mąka tudzież jej przetwory.
Fumigacja zboża, jako metoda, wydaje się być uzasadniona ekonomicznie. Można zauważyć jej bardzo dobre efekty w sytuacji, kiedy wykorzystywanie insektycydów nie ma racji bytu. Aczkolwiek, z innej perspektywy, fumigacja zboża nie jest pozbawiona toksyn, w związku z tym wymaga stosowania specjalnych środków bezpieczeństwa w trakcie wykonywania pracy. Ponadto, jedynie firmy z potwierdzonymi uprawnieniami mogą przeprowadzać taki system. Zobacz firmę ratmar.com/kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*