Czemu papier jest tak popularnym materiałem do produkcji opakowań, czym się charakteryzuje tektura falista.

Jednym z bardzo chętnie stosowanych od lat materiałów do produkowania opakowań jest papier. Tego typu opakowania są bardzo rozpowszechnione w produkcji, handlu czy dystrybucji, a dostępnych na rynku jest ich setki rodzajów.

siedzisko

Autor: Stefan Hamiga
Źródło: Paged Meble
W zależności od potrzeb papierowe opakowania mogą mieć postać kartonów, pudełek czy arkuszy o zróżnicowanej grubości, coraz częściej także oryginalną szatą graficzną. Same opakowania pełnią niezwykle ważną rolę w czasie sprzedawania wielu produktów, gdyż najczęściej to właśnie na nie klient w pierwszej kolejności spogląda. Dlatego też kładzie się bardzo duży większy nacisk na ich jakość, a wiele firm na własne, sprecyzowane oczekiwania, których producent opakowań tekturowych będzie się musiał trzymać. Dotyczą one między innymi kolorystyki, kształtu i wytrzymałości (dowiedz się o producentach opakowań).

Jednym z bardzo chętnie używanych rodzajów papieru na opakowania jest tektura (foliowanie termokurczliwe) falista – (bochem.com.pl). Ze względu na swoją lekkość, sztywność i wytrzymałość jest stosowana powszechnie do produkowania różnej wielkości kartonów. Często owija się nią także sprzęt RTK, AGD czy inne duże przedmioty, ponieważ bardzo dobrze zabezpiecza przed przypadkowymi uszkodzeniami. Tektura ma jeszcze jeden duży plus, a mianowicie to, że można ją wykorzystywać wielokrotnie, dopóki nie zostanie zniszczona.

Dzięki temu da się znacznie oszczędzić na kosztach związanych z pakowaniem, a równocześnie zapewnić trwałe, solidne zabezpieczenie. Falista tektura jest produkowana w wielu różnych grubościach i rodzajach, przez co da się ją wszechstronnie wykorzystywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*