Jakie zalety i wady mają tak ogromnie popularne obecnie opakowania tekturowe.

Papier i tektura są niezwykle powszechne, zarówno przy małych jednostkowych pudełkach, jak i w przypadku opakowań zbiorczych. Posiadają one liczne zalety, dzięki czemu stanowią doskonałą alternatywę dla plastików i folii.

kombajn

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim mają na tyle dużą wytrzymałość, że doskonale zabezpieczają towary w czasie transportu i magazynowania. Mimo że papier kojarzy się z tym, że jest dość delikatny, to na opakowania drukarnia etykiet tekturowe stosuje się jego odpowiednie odmiany, które wytrzymają naprawdę dużo ( na ). Przeważnie stosowana jest do tego celu wzmocniona tektura, posiadająca odpowiednią strukturę przestrzenną, zapewniającą z jednej strony mały ciężar a z drugiej odpowiednią wytrzymałość. Tektura falista jest produkowana w różnych grubościach, przez co wykonywać z niej można zarówno nieduże pudełka, jak i duże kartony.
tektura falista

Źródło: pixabay.com
Dużą zaletą opakowań tekturowych jest ich niska waga i możliwości wygodnego składowania. Dzięki temu można ich większą ilość magazynować na niewielkiej powierzchni, a w razie potrzeby złożyć w gotowe pudełko. Można też na nich łatwo i szybko robić rozmaite nadruki, przez co takie opakowania będą znacznie bardziej estetyczne (). Bez wątpienia zaletą tektury jest również cena, a także to, że jest on przyjazny dla środowiska, w przeciwieństwie na przykład do plastików.

Lecz tektura ma także pewne wady, o jakich należy pamiętać podczas jej używania. Po pierwsze jest łatwopalna, więc należy uważać z nią przy ogniu, a dodatkowo szybko chłonie wilgoć, więc nie nadaje się do używania na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*