Jak wyposażyć magazyn?

Magazyn to ważne miejsce dla każdego sklepu, bez względu na jego wielkość czy lokalizację. Wielokrotnie magazyny powstają w tym samym budynku co sklep, który wyposażają. Czasem natomiast są unoszone w oddalonym od niego miejscu. Niezależnie od tego, muszą być one pewne zarówno dla przechowywanych w nich materiałów, jak również ludzi. Wskutek tego istotne jest, żeby zadbać o bezpieczne i trwałe regały magazynowe zwane również przemysłowymi.

magazyn nad rzeką

Autor: Dirk Duckhorn
Źródło: http://www.flickr.com
Regały wjezdne dla delikatnych towarów

Regały magazynowe występują w przeróżnych modelach w zależności od artykułu stacjonującego w danym magazynie. Możemy wymienić regały rzędowe, regały wjezdne, regały półkowe, przepływowe, itp. Niejednokrotnie spotykane, w szczególności w potężnych magazynach są regały wjezdne. Pełnią one funkcję zabezpieczającą dla subtelnych produktów, które nie mogą być składowane w sposób blokowy. Pragnąc wstawić, albo ściągnąć artykuł, przesuwa się po prostu wszelkie znajdujące się na danym regale. Regały wjezdne użytkowane są również w chłodniach. Wyprodukowane są w owym przypadku z tworzyw nie poddającym się wpływom niskich temperatur.
Półkowe regały przemysłowe

Regały przemysłowe można zauważyć także w sklepach oraz archiwach. Znane są regały półkowe, służące do gromadzenia produktów o mniejszych gabarytach a także nie zaprzątające tym samym dużo miejsca.strona www przewozy międzynarodowe wałbrzych przewozy międzynarodowe wałbrzychW tym rodzaju regałów magazynowych zazwyczaj można regulować wysokość półek. Półkowe regały przemysłowe są również zaprojektowane do magazynowania materiałów o nieokreślonych gabarytach jak również kształtach, to znaczy np. ubrań.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl
Wyposażenie magazynów to nie tylko regały

Magazyny nie składają się wyłącznie z regałów i tego, co jest na nich składowane. Wyposażenie magazynów zawiera też wszystkie niezbędne dla jego odpowiedniego funkcjonowania przyrządy. W ich skład wchodzą stoliki warsztatowe, urządzenie grzewcze czy wózki widłowe. Wyposażenie magazynów to też sporo mniejszych, wielokrotnie niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka sprzętów, bez których jednak praca w tym miejscu byłaby niemożliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*