O jakich sprawach pamiętać podczas wynajmu magazynu? Co jest najważniejsze w tym temacie?

W momencie posiadania swojej firmy, dość często wielu przedsiębiorców musi zmierzyć się z koniecznością wynajęcia dużej powierzchni magazynowej. O jakich rzeczach w takiej sytuacji trzeba wiedzieć? Szukając magazynu do wynajęcia trzeba brać pod uwagę te naprawdę strategiczne punkty lokalizacyjne, które będą odpowiednie dla naszej działalności. Magazyn więc powinien być zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie przedsiębiorstwa, dalsze jego umiejscowienie jest bowiem bez sensu, musielibyśmy ponosić dodatkowe koszty związane z transportem surowców.

w magazynie

Autor: jaymarable
Źródło: http://www.flickr.com
Więc jeśli chodzi o wynajem powierzchni magazynowej to jest jedna z najważniejszych rzeczy. Bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o tym, czy magazyn jest w atrakcyjnej lokalizacji, jest dostępność dróg. Okolice węzłów autostrad lub dróg szybkiego ruchu to dobre miejsce dla usytuowania magazynu. Są one interesujące dla przedsiębiorców. Kolejnym istotnym parametrem jest cena wynajmu. Nie może być ona oczywiście zbyt duża, do tego dobrze, aby zapisy odnoszące się do ceny za wynajem znalazły się w umowie, która jest podpisywana między wynajmującym powierzchnię magazynową a klientem – sprawdź.

stary magazyn

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com

Umowa powinna być tak zrobiona, żeby zabezpieczać interesy obu stron kontraktu. Jak poszukujemy taniej powierzchni magazynowej pod wynajem, to musimy znaleźć miejsce, gdzie istnieje wysoka podaż na tego typu powierzchnie – klik. Przed wynajęciem magazynu koniecznie trzeba zobaczyć, jak jest on postawiony i czy faktycznie jego konstrukcja jest odpowiednio stabilna. Można też zatrudnić specjalistę, jaki ma uprawnienia do kontrolowania stanu budynków, żeby potwierdził, czy magazyn na pewno jest odpowiedni do wykorzystania pod kątem działalności naszej firmy.

Jeżeli odpowiedź jest przecząca, to lepiej nie płacić za wynajem tego typu powierzchni, gdyż możemy mieć przez to same kłopoty. Wyposażenie magazynu w maszyny oraz peleciarki urządzenia jest równie istotne, choć rzadko możemy spotkać się z łączoną ofertą wynajmu powierzchni do magazynowania jak również maszyn. Do tego, zawsze należy pamiętać, żeby wszystkie informacje dobrze sprawdzić, także w innych sytuacjach, jak mamy na przykład zamiar kupić grunty inwestycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*