Wszyscy wiedzą, jak wygląda maszt energetyczny – w obecnych czasach pajęczyną linii energetycznych jest pokryty cały kontynent

Elektryczność jest niebywale niezbędna. Obecnie nie możemy sobie wyobrazić bez tego życia. Wszystkie nasze sprzęty pracują dzięki elektryczności.

bloki skalne

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu co chwilę naokoło dostrzegamy maszty energetyczne i w ogóle nas to nie dziwi. To dokonanie poprzedniego wieku – ogólny dostęp do prądu – polecam te fundamenty pod słupy energetyczne.
szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja

Fundamenty pod słupy energetyczne powinny być bardzo trwałe i głęboko wbijane w glebę. Chodzi głównie o to, żeby słup nie pochylał się i przez wiele lat spełniał swoją funkcję. Zazwyczaj bywają one żelbetonowe. Ważne, żeby wszelkie fragmenty owego masztu (te nad i pod ziemią) miały potrzebne atesty. Przewrócenie takiego masztu z powodu usterek budowlanych lub kiepskich materiałów wiązałoby się z ogromnym zagrożeniem dla życia ludzi. W rejonach górzystych szczególnie powinniśmy myśleć o korzystaniu z odpowiednich fundamentów. Jest to obszar, który wyjątkowo jest podatny na procesy erozyjne oraz producent peleciarek obrywy bloków skalnych. Czasami są to procesy niezwykle powolne i niemal niezauważalne przez człowieka, a innym razem bardzo gwałtowne, jak wtedy, gdy bloki skalne odpadają od ziemi. W takich sytuacjach należy zdziałać wszystko, aby fundamenty pod słupy energetyczne były bardzo stabilne. Zapewni nam to uczucie bezpieczeństwa i nawet jeśli linie zostaną zerwane, maszty powinny pozostać nienaruszone.

Trzeba korzystać z części najwyższej jakości, które wytrzymają sporo lat i będą wymagały zaledwie cyklicznej renowacji. Z tego powodu w przyszłości zaoszczędzimy duże środki na wymianach masztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*