Szkło i jego walory estetyczne. Mamy sprawdzone porady

Szklane tafle i lustra fazowane o wszelakich wielkościach stanowią niesamowicie ciekawe wykończenie, które znakomicie komponuje się z meblami, przez co podnoszą ich walory estetyczne. Płaszczyzna załamania światła na szlifie fazy, daje elementom szklanym niesamowicie wyrafinowany i luksusowy charakter.

okno i szkło

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com

Fazowanie szkła, luster przeważnie stosuje się jako element wyposażenia wnętrz. Widok eleganckiego, kryształowego, fazowanego lustra może stanowić oryginalną ozdobę naszego pomieszczenia. Jakże to funkcjonalny a przy tym piękny przedmiot. Zabieg fazowania ma także zastosowanie w przeszkleniach drzwi, szklanych elementach mebli, półkach oraz w innych projektach, w których stawia się na unikatowy rezultat (np. przy tworzeniu biżuterii).

Rolą procesu fazowania jest stworzenie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy, inaczej mówiąc w procesie przebiegu fazowania następuje załamanie powierzchni szkła, przez co osiągamy wspaniały i przykuwający uwagę efekt końcowy (więcej na ). skończone brzegi szkła pozbawione są nierówności i ostrości, czego konsekwencją jest gruntownie obrobiona krawędź. W obawie przed zranieniem, najistotniejszy z warunków, jaki powinno spełniać szkło oddane do użytku.

Gdy szklane elementy mają być w bardzo trwały sposób połączone z innymi materiałami, często stosuje się stworzone ku temu śruby do szkła jak , które wykonywane są w taki sposób, aby nie uszkodziły szkła i aby można było swobodnie je przykręcić. Jest to doskonałe wyjście, dla osób, które poszukują sposobu na estetyczne mocowanie (lina nierdzewna – sprawdzony sposób) szyby, umożliwiające późniejsze zmiany lokalizacji tafli, np. wskutek zmiany miejsca zamieszkania. Okazuje się to niesamowicie istotne, w przypadkach gdy śruby mają służyć do mocowania szyldów lub luster. W obecnych czasach na rynku z każdym rokiem przybywa tego typu produktów, ze względu na coraz większą ilość firm zajmujących się ich wykonywaniem, co z pewnością jest bardzo korzystne dla kupujących, ze względu na coraz bardziej przystępne ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*