Ekologiczny certyfikat dotyczący produkcji żywności

Polacy coraz chętniej prowadzą zdrowy styl życia. Znacznie częściej zwracamy uwagę na to jak produkowana jest żywność, dlatego ekologiczne rolnictwo zyskuje popularność.

eko certyfikat

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com
Aby taka działalność mogła się cieszyć zaufaniem klientów| konieczne jest uzyskanie odpowiedniego certyfikatu, potwierdzającego ekologiczną uprawę żywności. Jakie formalności należy spełnić, by cieszyć się takim certyfikatem? centrumjakosci.pl
W ekologicznym gospodarstwie do uprawy żywności stosuje się odpowiednie metody ochrony gleby oraz wody, ale także nawożenia. Przy ekologicznych uprawach zabronione jest stosowanie chemicznych środków ochrony roślin. Poniżej przedstawiamy jakie najważniejsze kroki należy podjąć, aby otrzymać eko certyfikat – eko certyfikat.
By zdobyć certyfikat ekologicznej żywności na pewno trzeba złożyć wniosek o certyfikację i wypełnić specjalny formularz o nazwie „Zgłoszenie podjęcia działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego”. Wzór takiego formularza znajdziemy szybko w internecie|, na stronie Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (). Poprawnie wypełniony druk etykiety wrocław trzeba przesłać do jednostki certyfikacyjnej – to oznacza równoczesne zawarcie umowy w sprawie kontroli na podstawie, której owa instytucja sprawdzi czy w rzeczywistości zgłoszone gospodarstwo jest ekologiczne. Na podstawie upoważnienia wystosowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi obecnie w naszym kraju działa obecnie kilka wydających i cofających certyfikaty żywności ekologicznej.

Nadzór nad nimi prowadzi Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Informacje o zbliżających się kontrolach – terminach oraz opłatach – są dostarczane w formie aneksów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*