Wybieramy podzespoły do układu hydrauliki – wskazówki

Bez względu na to, czy potrzebne nam są instalacje hydrauliczne w branży przemysłowej, czy w prywatnej nieruchomości, należy przygotować przemyślany projekt takiej instalacji, a później zainwestować w najlepsze podzespoły. Hydraulika to taka dziedzina, w której nie opłaca się stawiać na wątpliwej jakości, tanie rozwiązania. Co jest przyczyną?

Silniki hydrauliczne
Autor: NH53
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie w budowlach zlokalizowane są układy hydrauliki? Przeważnie w miejscach, do których ciężko się dostać. Z tej przyczyny trzeba do ich budowy stosować jedynie niezawodne części cieszących się dobrą opinią marek. Na rynku zastaniemy sporo rozdzielaczy czy zaworów hydraulicznych, jednak naszą uwagę powinny przyciągnąć przede wszystkim produkty Rexroth HED i ZDR, rozdzielnie suwakowe o oznakowaniach 4WE6. Nie są to podzespoły z najniższych półek cenowych, za to posiadają wszystkie niezbędne atesty, jak również gwarancję niezawodności. Układ hydrauliczny ma działać bez problemów przez wiele lat, trzeba zatem zdecydować się na markowe, solidne produkty.

A jak wybrać sklep, w którym kupimy potrzebne podzespoły? Prawdę mówiąc większość sklepów, zajmujących się hydrauliką, posiada w ofercie 4WE6 i 4WE10 oraz Rexroth ZDR, ale dobrze jest zwrócić uwagę również na inne rzeczy. Po pierwsze, jeśli nie dysponujemy wiedzą oraz umiejętnościami, żeby zaprojektować układ hydrauliki, warto wybrać firmę, która poza sprzedażą komponentów, ma w swojej ofercie również projektowanie i realizację układów.

Po drugie, sporym udogodnieniem jest działający przy sklepie serwis, do którego możemy zgłosić się nie tylko w sytuacji pojawienia się usterki, lecz również wtedy, gdy chcemy, by dokonano analizy i przeglądu podzespołów, w celu ustalenia stopnia ich wyeksploatowania, czy potrzeby przeprowadzenia konserwacji. W dzisiejszych czasach większość zakupów z różnych obszarów życia dokonujemy w internecie, w przypadku hydrauliki może być tak samo, ale jeżeli chcemy liczyć na dodatkowe wsparcie także w przyszłości, trzeba wybrać firmę, działającą w niedalekiej odległości od naszego miejsca pobytu, a właściwie – od miejsca instalacji układu. Wtedy możemy liczyć na fachowe doradztwo oraz oględziny układu zawsze wtedy, kiedy uznamy to za niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>