Przykładowe możliwości dla właścicieli, którzy będą chcieli, aby ich pojazdy wyjątkowo się prezentowały

Dla wielu kierowców dbanie o stan samochodu będzie się ograniczać do odwiedzenia myjni raz na kilka miesięcy i w podobnej częstotliwości odkurzenia dywaników i siedzeń. Kolejni właściciele samochodów idą o krok dalej i systematycznie zapewniają swoim samochodom kurację odmładzającą w postaci kompleksowego polerowania karoserii i czyszczenia tapicerki. Przez takie zabiegi, dobrze i co najważniejsze systematycznie wykonywanym, pojazd będzie cały czas ładnie wyglądał przez długie lata intensywnego użytkowania.

Jednak jest również niewielka grupa właścicieli, którzy wymagać będą od wyglądu najwyższej jakości. I właśnie dla takich kierowców pojawiła się oferta auto spa, czyli kompletnej odnowy całego samochodu – kliknij. Tego typu usługi będą obejmować nie tylko dokładne czyszczenie i mycie całego pojazdu, ale także poprawienie wszystkich znalezionych niedoskonałości. Z tego też powodu czasami taka renowacja może trwać nawet kilka dni, a jeśli chodzi o koszty, to trzeba się będzie liczyć z wydatkiem co najmniej kilku tysięcy. Jednak jak się oglądnie pojazd po skończeniu prac, to każdy chyba właściciel powie, że faktycznie było warto.

samochód

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle popularnym w ostatnim czasie hasłem jest auto detailing, i oznacza ono właśnie kompleksowe czyszczenie i renowację całego samochodu, aby nadać mu efektowniejszego wyglądu i jednocześnie wykonać zabezpieczenie przed rozmaitymi czynnikami. Do wykonania wszystkich koniecznych zabiegów używa się tylko i wyłącznie preparatów i kosmetyków najlepszych jakościowo, niekiedy niedostępnych w normalnych sklepach motoryzacyjnych. Prace rozpoczynają się od poprawy wyglądu lakieru.

Przede wszystkim pozbyć się trzeba wszystkich rys, przebarwień i innych defektów, a później kładzie się warstwę ochronną. Tu często stosuje się Xeramic pro, który daje niezwykle odporną i trwałą powłokę, chroniącą lakier (oklejanie samochodów folią) na kolejne lata intensywnego użytkowania. Kolejnym etapem będzie wnętrze pojazdu – więcej informacji. Tu z kolei dokładnie czyszczona jest tapicerka, a później powleka się wszystkie elementy specjalnymi środkami, które mają chronić materiały przed promieniowaniem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*