Jakie dobra zapewnia postęp cywilizacyjny? Dylatometr Marchettiego

Rozwinięty świat jest uzależniony od energii. Niezwykle trudno wyobrazić sobie kraje bez energii dostępnej w większości miejsc. Spora część zwykłych czynności, bardzo oczywistych dla każdego z nas, byłoby niemożliwe do zrealizowania. Za wynalazcę prądu elektrycznego uznaje się Benjamina Franklina, amerykańskiego filozofa. Rozwój ery prądu rozpoczął się wraz z wykonaniem doświadczenia z latawcem i kluczem w czasie burzy.

komputer

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Zaobserwowanie możliwości przewodnictwa prądu elektrycznego przez metale(zobacz odlewanie ciśnieniowe aluminium) zrewolucjonizowało świat.Następnym etapem w stronę ery elektrycznego świata było zbudowanie żarówki przez Thomasa Edisona. Jak używamy prądu w dzisiejszych czasach?Mało kto zdaje sobie sprawę z tego w jak ogromnym stopniu jesteśmy uzależnieni od techniki. Gdyby wyłączyć prąd, wielce prawdopodobne jest, że świat opanowałby chaos zapoczątkowany przez ludzi, którzy w ogóle nie wiedzieliby co robić. Bez prądu nie można włączyć większości z domowych sprzętów zaopatrzonych w wtyczki elektryczne, takich jak klimatyzacja czy telewizor. Spora część populacji byłaby pozbawiona ciepłej wody ogrzewanej przez elektryczne systemy. Nierealna rzecz jasna byłaby również praca w większości fabryk, których działanie opiera się na pracy z mechanizmami, które bez prądu są nieużytecznymi konstrukcjami z różnych tworzyw.

Prąd jest niezwykle istotny. Przez niego mamy do dyspozycji mnóstwo udogodnień, począwszy od tramwajów usprawniających komunikacje, aż po defibrylatory ratujące życie ludzi czy dylatometr Marchettiego – sprawdź również www. Niezwykle pożyteczne urządzenie używa skomplikowanej technologii, aby skanować grunty spoiste. DMT odnajduje swoje zastosowanie również w inżynierskich analizach, umożliwiając określanie wytrzymałości na ścianach w bezodpływowych warunkach oraz bez, modułu ściśliwości, wskaźnika prekonsolidacji i przewidywanie typu gruntu w przekroju geologicznym, rozszerzając bardzo możliwości prowadzenia badań naukowych.

prąd

Autor: Marko Knuutila
Źródło: http://www.flickr.com

Najwięcej prądu jednak zużywamy w domostwach, przez zasilanie licznych sprzętów, dzięki którym życie staje się po prostu przyjemniejsze. Wszystkie mieszkania powinny być zaopatrzone w gniazda TV, które umożliwiają korzystanie z telewizji kablowej i różnego rodzaju indywidualnych instalacji antenowych. Dzięki temu możemy używać prąd nie tylko do zasilenia sprzęty upraszczających codzienne funkcjonowanie, ale również wniesie mnóstwo radości do domu przykładowo przez możliwość wspólnego oglądania telewizji z przyjaciółmi.

Może Cię również zainteresować –

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*