Podajniki kubełkowe – ich konstrukcja, przeznaczenie oraz reguła funkcjonowania

Przenośniki kubełkowe posiadają aktualnie zastosowanie w wielu różnych branżach. Wykorzystuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym czy spożywczym. Przenośniki kubełkowe wykorzystuje się do pionowego transportowania materiałów ziarnistych oraz sypkich, z pewnością są one wysokim uproszczeniem w trakcie każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego tworzy się podajnik kubełkowy i jaka jest jego zasada funkcjonowania? Podajnik kubełkowy składa się z tak zwanych segmentów rurowych, które są połączone za pośrednictwem specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych używanych w podajnikach jest różna, bowiem zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wielkość podnoszenia.

W środku segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, które poruszają się precyzyjnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, który wykonywany jest z solidnego i mocnego materiału. Niezmiernie ważkie jest to, by materiał ten był trwały na rozciągnie, wskutek tego zwykle do podajników kubełkowych stosuje się materiał wieloprzekładowy, który charakteryzuje się ogromnie wielką wytrzymałością – od EP630 do EP800. Jak już napomknęliśmy przedtem za pomocą podajników kubełkowych możliwe jest przewożenie rozmaitego rodzaju materiałów przy pomocy specjalistycznych przenośników kubełkowych.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt i rozmiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest łatwy, prędki i także bezpieczny transport(zobacz kalki żywiczne) towarów. Kubełki są realizowane z materiałów różnych między innymi w trakcie ich produkcji stosuje się takie materiały, jak stal tłoczona, poliamid, polietylen czy też multum innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyborne oraz trwałe w używaniu. W Internecie możesz współcześnie znaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bez trudności odnajdziesz również ofertę wielu różnych firm, które zajmują się realizacją tych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*