O czym pamiętać w czasie ogrzewania budynków przemysłowych? Co jest najważniejsze w tej kwestii?

W jaki sposób powinno się ocieplać budynki przemysłowe? W tej kwestii widoczne są dwa problemy, jakie nie są tak proste do rozwiązania. Pierwszy z nich odnosi się do ogrzewania średnich lub trochę większych miejsc, a mianowicie może zajmować to zbyt wiele czasu. Kolejny problem to trudność w utrzymaniu jednej temperatury w tego typu miejscach. Rozwiązaniem na to nie będą na pewno typowe grzejniki, ponieważ nie spełniają one własnej roli. O wiele lepszym rozwiązaniem będą tutaj nagrzewnice powietrza.

nagrzewnica przenośna

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Typowe grzałki z pewnością w lepszym stopniu sprawdzą się w małych pomieszczeniach, czyli mieszkania i biura. Natomiast gdy chodzi o pomieszczenia średniej wielkości i duże, dajmy na to magazyny, to jednak sprawa już nie jest tak łatwa, ponieważ grzejniki w tych miejscach nie dosyć, że są średnio wydajne, to przy tym nieekonomiczne. Następny problem to dłuższy czas niezbędny, żeby otrzymać wymaganą temperaturę, jak również, by ją utrzymać. Jak więc wspomnieliśmy na początku najbardziej wydajny oraz najpewniejszym rozwiązaniem są bez wątpienia nagrzewnice powietrza ( powody).

Mogą szybko rozgrzać powietrze, a to przy pomocy wentylatora, który roznosi je po całym pomieszczeniu. Budowa tego sprzętu zapewnia równomierne rozprowadzenie strumienia rozgrzanego powietrza, a również skierowanie go tam, gdzie rzeczywiście jest niezbędne. Nagrzewnice możemy zakupić jako urządzenie mobilne, to znaczy łatwe do przenoszenia, stacjonarne oraz wiszące. Powietrze ogrzewa się przy pomocy wody, jaka pochodzi z instalacji ogrzewania centralnego, może być też wspomagana przez olej opałowy lub gaz. Istnieją też nagrzewnice napędzane przez prąd elektryczny. Najistotniejszymi częściami urządzenia są nagrzewnica, wentylator jak i obudowa.

Rolą nagrzewnicy jest przekazanie ciepła od czynnika grzewczego do nagrzewanego powietrza. Wentylator (zobacz|sprawdź wentylator ścienny) odpowiada za rozprowadzenie powietrza w całym pomieszczeniu, a obudowa spełnia funkcje typowo ochronne. Sposób działania nagrzewnicy tak właściwie zależy od jej typu, dajmy na to w nagrzewnicach wodnych powietrze podgrzewa się przy pomocy wymiennika zrobionego z aluminium, przez jaki płynie gorąca woda. Dobrze jest zaznajomić się z tego typu technologią, choćby po to żeby zdawać sobie sprawę z tego, jakie mam możliwości wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*