Zastosowanie automatyki przemysłowej w mniejszym zakładzie produkcyjnym – jakie niesie ze sobą zyski?

Automatyzacja procesów produkcyjnych w większym zakładzie ma znaczny wpływ na uzyskane zyski – pozwala na przyspieszenie wykonywania pracy, a także polepsza bezpieczeństwo pracowników.

Ale jakie korzyści może to mieć dla mniejszego przedsiębiorstwa? I jakie automatyczne rozwiązania można w tej sytuacji wykorzystać?
image - produkcja

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecznik patentowy na spotkaniu

Autor: itupictures
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku mniejszego przedsiębiorstwa zautomatyzowanie kompletnego procesu produkcyjnego może być zbyt drogie. Właśnie dlatego opłaca się zastanowić się nad użyciem innowacyjnych urządzeń przemysłowych wyłącznie w jednym sektorze pracy – np. podczas depaletyzacji. Nabycie samych depaletyzatorów nie powinno stanowić dużych kosztów, a z pewnością chociaż w pewnej części usprawni pracę na produkcji. Interesującą możliwością jest również unowocześnienie nie tyle maszyn, co samej hali produkcyjnej. W tym celu można nabyć np. systemy dbające o fachowe napowietrzanie lub oddymianie pomieszczeń hali produkcyjnej -AFG Elektronika Przemysłowa.
Rozwiązanie to sprawi, że w sytuacji zbyt dużego nadymienia szybciej wywietrzymy halę produkcyjną, umożliwiając pracownikom powrót do pracy. Poza tym fachowe napowietrzanie hali produkcyjnej polepszy również komfort pracujących tam osób. Kolejnym punktem realnym do wykonania przez małe przedsiębiorstwo stanowi zainwestowanie w zautomatyzowane sterowanie bram >> sterowanie bram – afg.poznan.pl. Pozwoli to na zaoszczędzenie zarówno czasu potrzebnego na częste otwieranie, jak również siły pracowników – bramy do produkcyjnych hal najczęściej są ciężkie i ich obsługa nie należy do prostych czynności. Automatyczne sterowanie bram sprawi, że produkcyjny proces będzie działał sprawniej i płynniej, co z powodzeniem przyniesie ogromne zyski dla właściciela.
Później, gdy zakład zacznie obracać wyższym kapitałem, można oczywiście ulepszać ten proces i rozszerzyć automatyzację na dalsze etapy produkcyjnego procesu

Wykorzystanie zautomatyzowanych przemysłowych rozwiązań w pełnym zakresie przyniesie nam z kolei szybką poprawę wydajności pracy i komfortu zatrudnionych przez nas pracowników, a co za tym idzie – czysty zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*