Czym są przenośniki ślimakowe?

Przenośnik ślimakowy to sprzęt używany do transportu zboża, piasku i innego rodzaju surowców sypkich. Dodatkowo umie oczyszczać zboże i bezproblemowo wypełniać nim przygotowane worki.

Zastosowanie znajduje po okresie żniw, gdy ziarno zbiera się w stodołach i przestronnych silosach. Przenośniki ślimakowe są stosunkowo niedrogie i, co bardzo korzystne, nie potrzebują dużych ilości mocy..

Najmocniej funkcjonalnym modelem maszyny okazuje się przenośnik ślimakowy zaprojektowany do różnych położeń. To najlepszy zakup dla posiadaczy przeciętnych gospodarstw rolnych, ze względu na wielość zastosowań i łatwość manewrowania. Takie maszyny pozwalają na operowanie w szerokim zakresie kątów i połóżeń.

Wykonanie konstrukcji stalowych - Promus.katowice.pl

Źródło: www.promus.katowice.pl

Kolejną odmianą są przenośniki ślimakowe wbudowane na stałe. Znakomicie pasują do operowania przy wielkich hangarach i silosach. Posiadają sporo korzyści – są niewielkie, a jednocześnie pakowne i potrafią podnosić materiały sypkie na spore wysokości.

Ostatnim rodzajem jest przenośnik wertykalny. Stosuje się je, gdy niezbędny jest transport (zobacz transport paletowy międzynarodowy) surowców wewnątrz hurtowni albo silosu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*