Jeżeli zamierzamy poddać metal ocynkowaniu, to dobrze będzie zastanowić się nad tym, jaka metoda jest najlepsza

Najróżniejsze metalowe elementy są narażone na rdzewienie, jeżeli więc pragniemy je zabezpieczyć, to powinniśmy pomyśleć o użyciu skutecznego rozwiązania antykorozyjnego.

Z łatwością odnajdziemy multum zakładów, które tym się trudnią.
Jeśli niezbędna będzie nam porządna cynkownia, to wystarczy zaglądnąć do Internetu oraz uruchomić wyszukiwarkę. Gdy wpiszemy odpowiednie słowa kluczowe, to z łatwością otrzymamy multum przydatnych rezultatów z adresami stron tych firm. Jeżeli posiadamy metalowe elementy o dużej wielkości, to warto zobaczyć czy dana cynkownia posiada właściwe pojemniki, w których będzie w stanie zrobić ocynk. Warto też pomyśleć nad tym, którą metodę chcemy wykorzystać, gdyż każda z nich daje trochę inne rezultaty.
Elementy cynkowane elektrolitycznie mają gładką jednorodną powłokę. Jest ona niezmiernie cienka, jednakże nie ma żadnych nadlewów, co powoduje, iż prezentuje się po prostu lepiej. Z kolei ocynk ogniowy jest dużo bardziej odporny. Polega on na zanurzeniu metalu w rozgrzany do kilkuset stopni cynk. Ów metal (zobacz pillow plate) może jednak mieć jakieś nierówności, lecz jego wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia oraz rdzę będzie znacznie większa. Bardzo wielu specjalistów poleca zatem ocynk ogniowy jako taki, który dobrze ochroni wszystkie elementy metalowe.

instalacja cieplna

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze będzie też posiadać gwarancję, że konkretny zakład, który znajdziemy, będzie przyjazny dla środowiska naturalnego i będzie przestrzegał norm obowiązujących w Unii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*