Odciągi łańcuchowe lub pasy transportowe?

Podczas przenoszenia bardzo trudnych ładunków, które zawierają wiele metalowych i innych, bardzo ciężkich elementów, niezbędne będzie wykorzystanie właściwych wsparcia.

koszulka

Autor: Juliana Puerta Barco
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wykorzystania odciągów łańcuchowych lub specjalnych pasów do przewozu nie jesteśmy w stanie przenieść produktów także wtedy, gdy dysponujemy naprawdę dobrej jakości podnośnikami i innym sprzętem.
Co decyduje o takim, jaki wybrać szczegół do przenoszenia towarów? Kiedy należy zastosować odciągi łańcuchowe a jak dobrze zdecydować się na pasy transportowe? Jakie są różnice między tymi dwoma „wspomagaczami przenoszenia”?
certyfikaty

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Można z łatwością dostrzec, że odciągi łańcuchowe wykorzystujemy w całkowicie innych celach aniżeli pasy transportowe (warto zajrzeć). Pasy będą wykonane z o wiele mniej wytrzymałego materiału niż łańcuchy służące do przenoszenia. Niezwykle znaczące będzie to, czy przenoszony przez nas produkt(zobacz produkcja naklejek) ma ostre krawędzie czy też nie.
Jeśli zarówno – należy wykorzystać odciągi zrobione z łańcuchów różnej grubości, gdyż uniemożliwiają one przerwanie łańcucha podczas przewozu. Ten wypadek może zostać niezwykle groźny dla wszystkich ludzi przebywających w otoczeniu, wobec czego warto właściwie dopasować elementy służące do przenoszenia.
Odciągi łańcuchowe będą polecane podczas przenoszenia także na przykład sprzętu wojskowego i pozostałych, ciężkich budowy. Co ciekawe, elementy, z jakich korzystamy podczas transportowania konkretnego materiału muszą wypełniać niezwykle restrykcyjne normy. Będzie to niezbędne nie tylko dla spełniania reguł bezpieczeństwa, lecz także narzuconych odgórnie regulacji prawnych.
Pasy transportowe z kolei są wykorzystywane o wiele częściej.

Służą do przenoszenia lżejszych materiałów, jednakże posiadają pewną wytrzymałość, uniemożliwiającą zerwanie podczas przewozu. Na pewno pasy, które służą do przenoszenia towarów różnią się od odciągów łańcuchowych także kwotą z racji na produkt, z jakiego zostały wykonane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*