Podajniki kubełkowe – ich budowa, wdrożenie oraz zasada działania

Przenośniki kubełkowe mają w dzisiejszych czasach wykorzystanie w wielu rozmaitych branżach. Wykorzystuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym albo spożywczym. Przenośniki kubełkowe stosuje się do pionowego przemieszczania materiałów ziarnistych oraz sypkich, na pewno są one sporym ułatwieniem w trakcie każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego składa się przenośnik kubełkowy i jaka jest jego zasada działania? Podajnik kubełkowy tworzy się z tak zwanych segmentów rurowych, które są związane za pośrednictwem specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych stosowanych w podajnikach jest różna, albowiem zależy od konkretnych czynników, takich jak wielkość podnoszenia.

W obrębie segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, które poruszają się ściśle z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki robiony jest z odpornego i mocnego materiału. Nadzwyczaj istotne jest to, żeby materiał ten był stały na rozciągnie, dlatego na ogół do podajników kubełkowych wykorzystuje się materiał wieloprzekładowy, jaki charakteryzuje się niezwykle sporą wytrzymałością – od EP630 do EP800. Jak już wspomnieliśmy pierwej z wykorzystaniem podajników kubełkowych możliwe jest przewożenie różnorodnego rodzaju materiałów.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt i rozmiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest nietrudny, szybki oraz także bezpieczny transport(zobacz kalki kolorowe) towarów. Kubełki są wykonywane z materiałów rozlicznych między innymi w czasie ich produkcji stosuje się takie materiały, jak stal tłoczona, poliamid, polietylen bądź dużo innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyborne oraz odporne w stosowaniu. W Necie możesz dziś odkryć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bezproblemowo odszukasz także ofertę wielu różnorodnych firm, które zajmują się realizacją tych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*