Jakie są rodzaje taśm opakowaniowych? Jakie wybierać, żeby były najlepsze, jak najbardziej dobrane do naszych wymagań?

Gdy kupujemy taśmę musimy z pewnością zwracać uwagę na szerokość taśmy, ale także jej długość, jaka znajduje się na roli, jest bardzo istotna. Spora ilość zawinięta na małej szpuli sprawia, iż bardzo mało miejsca zajmuje powierzchnia magazynowa.

pakowanie z taśmą

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na ilość i tego jakie to mają być taśmy (sprawdź koniecznie taśmy gumowe) opakowaniowe, przed nabyciem zawsze konsultujmy się z producentami lub firmami, jakie specjalizują się w sprzedaży. Najbardziej powszechne są taśmy polipropylenowe. Umożliwiają precyzyjne, bezpieczne a jednocześnie estetyczne pakowanie każdego materiału oraz wzmocnienie ładunków. Do zapakowania towarów taśmami takiego typu są stosowane urządzenia ręczne i automatyczne. Taśmy polipropylenowe można połączyć za pomocą spinek drucianych, blaszanych a także przez zgrzewanie. Kolejny model to taśmy poliestrowe, są to typy najnowszej generacji. Mają związek ze stabilnym, trwałym i bezpiecznym wiązaniem ładunków paletowych. Najlepiej wiązać je przy wsparciu urządzeń ręcznych, półautomatycznych i automatycznych – odnośnik.

Najlepsza w tym celu jest metoda zgrzewania. Tego typu taśmy mają rzeczywiście wiele pozytywów. Są niezwykle solidne i elastyczne, wytrzymałe na czynniki atmosferyczne, jak słońce czy wilgoć, a także środki chemiczne. Nie mają ostrych krawędzi, są ekonomiczne, tak więc taśmy będzie wystarczać na bardzo długo. Są również przyjazne dla środowiska. Jeszcze kolejny rodzaj to taśmy stalowe, które były bardzo powszechnie stosowane przed upowszechnieniem się taśm PET.

paczka zabezpieczona taśmą

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Cały czas jednakowoż jest to taśma dosyć popularna i wykorzystywana przy ładunkach ciężkich, szczególnie jak mówimy o artykułach metalowych, ceramicznych i drewnianych. Całkowicie innym modelem, który staje się coraz bardziej popularny jest folia stretch – -> więcej. To bardzo solidny materiał do pakowania, jest faktyczni uniwersalny. Wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu, ale nie tylko. Razem ze znaczącym rozwojem firm jakie zajmują się handlem, logistyką, ale i rolnictwem, zapotrzebowanie na tego typu folie jest bardzo duże. Najlepiej rozpatrzyć zakup właśnie tego rodzaju folii, bo jest ona bardzo wygodna w zastosowaniu, przez co można oszczędzić czas na pakowanie. A to przecież znacząco pomaga w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*