Jakie wybierać ogrodzenie? Jakie będzie bardziej solidne? Z jakiego rodzaju materiałów powinno być zrobione najbardziej solidne ogrodzenie?

Ogrodzenie cynkowanie galwanicznie oraz ogniowo posiadają inne właściwości, jakie wynikają z przebiegu różnych procesów technologicznych. Jakiego rodzaju to procesy? Jak to powinniśmy rozumieć?

Negatywem tego rodzaju technologii są nadlewy oraz zgrubienia, które wynikają z prędkiego chłodzenia i zastygania cynku na powierzchni wyrobu. Są zauważalne pod warstwą farby. Takie wyrobu do ocynku ogniowego powinny posiadać fachowe otwory technologiczne, mogą być one także “ukryte” w niewidocznych na początku miejscach. Galwanizacja wdraża do tego procesu nowatorskie możliwości.

cynkowanie ogrodzeń

Autor: Legi
Źródło: Legi
ocynk ogniowy wykonuje się za pomocą zanurzenia w ciekłym cynku. Rezultatem takiej kąpieli jest wytworzenie grubej warstwy cynku jednocześnie z zewnątrz, ale również wewnątrz wyrobu. Wyrób ocynkowany ogniowo ma świetne zabezpieczenie (pas transportowy z klamrą eogniwa) antykorozyjne.

Ogrodzenia ocynkowane galwanicznie odznaczają się faktycznie gładką jednolitą, ale jednocześnie cienką powłoką cynkową. Taka powłoka, jaka jest naniesiona taką metodą pozbawiona jest zgrubień i nadlewów, co sprawia, iż wyroby ocynkowane galwanicznie wyglądają rzeczywiście estetycznie pod powłoką farby proszkowej. Warstwa cynku jest w większym stopniu cienka niż powłoka osiągnięta poprzez cynkowane ogniowe, tak osiągnięte zabezpieczenie antykorozyjne jest w mniejszym stopniu wytrzymałe. Kolejnym negatywem takiej metody jest efekt tzw. klatki Faradaya, jaki powoduje niedocynkowanie wyrobu w miejscach ciężkodostępnych. Jaki więc produkt będzie dla nas odpowiedni? Być może takie opisy jedynie informują, jak to się prezentuje, ale nie przekonują do jakiegoś z rozwiązań. Dobrze więc wiedzieć, iż bardziej korzystne będzie cynkowanie ogniowe, a to z powodu większej trwałości i wytrzymałości na korozję.

Jak jest wiadome, ogrodzenie powinno służyć na długie lata, powinno być niezawodne, nie niszczyć się od jakichś szkodzeń oraz czynników zewnętrznych. Oczywiście nie istnieje jednak rada dla każdego, identycznie występuje w tym przypadku, więc nie możemy z góry zakładać, iż dane rozwiązanie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Powinniśmy rozważyć to w sposób indywidualny, sprawdzić wszelkie za i przeciw, i dopiero w takiej sytuacji podjąć ostateczną decyzję. Po tym już będzie wiadomo, jakiego rodzaju produkt jest dla nas najbardziej właściwy, w który faktycznie należy zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*