Jak powinno wyglądać wyposażenie magazynów? Jakie elementy w tej dziedzinie są konieczne?

Magazyn to tak zwana jednostka organizacyjno-funkcjonalna służąca do składowania dóbr materialnych, czyli zapasów aktualnie wycofanych z użycia. Magazyn ma wyodrębnioną do tego przestrzenią i środkami technicznymi, które są przeznaczone dla zarządzania zapasami, jak również ich obsługi oraz stanu zapasów.

półki

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej znamienną funkcją magazynu jest przechowanie i obsługa zapasów, by zorganizować ich dostęp wszystkim uprawnionym uczestnikom procesów logistycznych. Żeby jednak tak działać trzeba zagwarantować odpowiednią przestrzeń magazynową razem z jej asortymentem i infrastrukturą.

Techniczne wyposażenie magazynów jest bardzo ważnym elementem infrastruktury procesów logistycznych bardzo czynnie wpływających na tempo transportu materiałów, znaczną wydajność procesów manipulacyjnych, maszyn czy urządzeń transportowych. Jakie mamy przykładowe wyposażenie magazynów? Wózki jezdniowe, na przykład służą do przewożenia ładunków w czasie robienia robót ładunkowych i rozmaitych prac magazynowych. Możemy rozróżnić wózki jezdniowe bez napędu albo z napędem. Może to być napęd elektryczny albo spalinowy. Są również wózki unoszące i wózki podnośnikowe.

Kliknij bez strachu ten odnośnik a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (http://lpsp.pl/przyczepy-pozarnicze/) zaprezentowano niesamowicie intrygujące materiały. One też są emocjonujące.

Wózki podnośnikowe posiadają możliwość dokonywania rozmaitych manipulacji ładunkiem, jednocześnie w pionie, jak i w poziomie. Są one najbardziej znanym środkiem technicznym w pracach związanych z magazynem, w czym istotną rolę pełnią regały przepływowe, jak również w transporcie wewnętrznym firm.

przechowalnia

Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com

Dźwignice są predestynowane do przenoszenia towarów przez ich podnoszenie oraz przemieszczanie. Dźwignice można podzielić na prostsze i bardziej skomplikowane. Dźwignice złożone obok mechanizmów podnoszących ładunek mogą posiadać technologię obrotu czy zmiany wysięgu. Możemy je podzielić na podnośniki, suwnice oraz żurawie. Przenośniki to są urządzenia do przesuwania i przeładunku asortymentu o bardzo różnej technicznej podatności przewozowej. Wymienić możemy tego typu rodzaje przenośników jak taśmowe, wałkowe, łańcuchowe czy ślimakowe, kliknij aby przeczytać: .

Regały paletowe rzędowe dzięki ukształtowaniu profili słupów i elementów ram, a także belek wytwarzanych sposobem zimnego walcowania, charakteryzują się bez wątpienia znaczną wytrzymałością. Pozwala ona przemieszczanie dużych obciążeń, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości konstrukcji. Konstrukcja innych systemów przechowywania uzależniona jest od elementów rzędowego wypełnionego we właściwe dla konkretnego systemu akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*