Wieloetapoty proces produkcji dedykowanych elementów takich jak prolab65, wytwarzanych przez odlewnictwo

Maszyny odlewnicze są wysoce wyspecjalizowanym sprzętem, który potrzebuje właściwych materiałów i procesów technologicznych w trakcie wytwarzania. Skomplikowane systemy hydrauliczne w zestawieniu ze stalą o podwyższonej trwałości umożliwiają przenoszenie ogromnych ciężarów, które nie byłyby możliwe do przetransportowania żadną inną metodą. Każdy, nawet najmniejszy element musi spełniać stawiane mu wymogi.

Proces wytwarzania

Proces produkcyjny rozpoczyna się wyprodukowaniem wszystkich podzespołów urządzenia. Zwykle wymaga to zaangażowania paru osobnych firm wytwarzających części z metalu.

huta

Źródło: pixabay.com

Nie każdy wykonawca, tak jak PREC-ODLEW sp. z o.o., dysponuje technologią umożliwiającą przetworzenie dowolnego metalu. Może więc się zdarzyć, że jeśli zdecydujemy się na innego wykonawcę produkcja się rozłoży: jeden zakład wykona odlewy poliuretan do odlewania żeliwne, a inny zajmie się odlewami stalowymi. Największe trudności sprawia stal o podwyższonej trwałości, z jakiej produkuje się elementy, które są narażone na duże przeciążenia. Wytwarzanie elementów z tego materiału wymaga specjalnego pozwolenia firmy zajmującej się produkcją. Przykładowo: ładowarka składa się z wielu tysięcy elementów o różnorodnym stopniu trwałości. Żeby maszyna była stabilna i trwała, powinna odznaczać się odpowiednio wysoką masą. Dodatkowo już w fazie projektowania powinna mieć wytworzone makiety poszczególnych części aby jak najlepiej zbadać zachowanie poszczególnych części, ich wymiary itd. Idealnym surowcem do tworzenia tego typu modeli jest prolab65, który charakteryzuje się stabilnością wymiarową oraz jednolitością struktury – więcej na . Jest to bardzo istotne, gdyż ładowarka tego rodzaju waży w przybliżeni 18 ton bez załadunku. Dzięki takiej masie, maszyny są w stanie kopać w twardej nawierzchni.

System hydrauliczny jest tak wydajny, że przy takim ciężarze urządzenie jest w stanie za jednym razem przetransportować 7 ton ładunku. Do przerzucenia takiej ilości ziemi z wykorzystaniem łopat, grupa doświadczonych pracowników potrzebowałaby blisko godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*