Jeżeli chcemy usprawnić pracę magazynu, to wykorzystajmy nowoczesne rozwiązania

Jeżeli mamy magazyn lub np. archiwum, to z pewnością zechcemy zatroszczyć się o to, żeby przetrzymywane tam rzeczy były jak najlepiej poukładane oraz żeby posiadać do nich łatwy dostęp.
Znakomitym rozwiązaniem będzie zatem wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, które bardzo ułatwią nam organizację pracy na terenie magazynu.

systemy

Autor: DOLCAN
Źródło: DOLCAN
stal nierdzewna

Autor: Hamza Achhab Kanouni
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli na ten przykład archiwizujemy dokumentację, to świetnym rozwiązaniem może być zaopatrzenie magazynu w regały jezdne – dodatkowe informacje o regałach jezdnych. Z ich pomocą maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń oraz będziemy mieli bardzo prosty dostęp do wszystkich papierów. Te regały możemy bez problemu przemieszczać, a gdy są nieużywane zabierają mniej miejsca. Trzeba zaznaczyć, iż regały jezdne możemy połączyć w najróżniejsze elementy, co znacząco uprości organizację pracy w archiwum.
Każdy magazyn musi posiadać także efektywny system wewnętrznego transportu. W tym celu powinno się wykorzystać właściwe przenośniki. Teraz na rynku odnajdziemy dużo ich rodzajów. Wybór zależy od tego, co przetrzymujemy. Da się zastosować na przykład przenośniki rolkowe, grippowe albo stoły liniujące (-> tutaj o przenośnikach). Oferta jest niezwykle bogata, a zatem z pewnością znajdziemy rozwiązanie, które znacznie usprawni zorganizowanie pracy. Warto także posprawdzać czy firma mająca w sprzedaży przenośniki, proponuje również serwisowanie, żebyśmy posiadali pewność, że w razie usterki naprawa będzie szybka.

Innowacyjne rozwiązania bez wątpienia pozwalają na efektywniejsze zarządzanie pracą magazynu oraz szybki dostęp do przetrzymywanych towarów, czy będą to palety (zobacz wysyłka palet) czy na przykład akta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*