Zastosowanie, zasada działania i konstrukcja siłowników elektrycznych

Najprościej tłumacząc temat: siłownik elektryczny zbudowany jest z silnika i przekładni zamieniającej ruch obrotowy wirnika na pęd liniowy tłoka. Żeby można było zyskiwać odpowiednio duże siły na końcówce tłoka, w większości przypadków stosowane są przekładnie wielostopniowe. Ich zasada działania jest niezwykle prosta, występują dodatkowo rodzaje do stosowania pod ziemią.

dostawca siłowników elektrycznych i innych elementów techniki liniowej silownikielektryczne.com

Autor: tweakie.cnc
Źródło: http://www.flickr.com
Przyrządy, jakimi są siłowniki elektryczne różnią się w budowie od pneumatycznych czy hydraulicznych i to dość wyraźnie – sprawdź też polecane siłowniki elektryczne. Nie napędza ich sprężone powietrze bądź olej tłoczony pompą, zaś energia elektryczna, co powoduje, że kierowanie i obsługa takiego siłownika są dużo prostsze i tańsze. Nie trzeba się wobec tego obawiać o szczeliny, które mogłyby się pojawić w układzie zasilania siłownika, powodując zmniejszenie siły działania siłownika czy deficyt czynnika napędowego (powietrza lub oleju). Kolejna rzecz, której nie należy się obawiać to wymiana kosztownych pomp lub sprężarek. Jest to częsty problem, bo naturalnie się one zużywają. Instalacja kierująca siłownikiem elektrycznym jest więc znacznie mniej złożona, a przez to tańsza i prostsza w montowaniu.

Zasada działania maszyn, jakimi są siłowniki elektryczne jest niezmiernie łatwa – więcej informacji na stronie (Liniowe moduły). Silnik elektryczny za sprawą przekładni obraca śrubą napędzającą, po której przesuwa się zasuwka. Do nakrętki przymocowany jest tłok.

Jeżeli masz ochotę odkryć więcej na omawiany temat, wejdź na odsyłacz do wpisu (http://www.bautec-lodz.pl/rusztowania-ramowe-elewacyjne/) – informacje w tym miejscu zawarte są bardzo ciekawe.

Posunięcie nakrętki po śrubie napędowej w konsekwencji zapewnia dynamizm całego tłoka (wysuwa się on lub chowa do korpusu siłownika). Taka struktura siłownika powoduje też, że siłownik może utrzymać wsadzony na niego bagaż nawet wtedy, kiedy odłączone jest od niego zasilanie. Jest to cecha bardzo przydatna dla nas, a także bardzo użyteczna.

sprzęty takie jak siłowniki elektryczne używane są na ogół do automatyzacji bram skrzydłowych. Stworzone są one bardzo porządnie, drobiazgowo i mogą przewozić obciążenia nawet do 400 kg. Praktycznym rozwiązaniem są również siłowniki elektryczne połączone ze sterownikiem czasowym, które można zaprogramować trafnie do naszych wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*