Firma Molydal – specjalista w smarach o szerokim zastosowaniu

Molydal to firma specjalizująca się w smarach i systemach smarowania, jakie mają zastosowanie właściwie we wszystkich branżach przemysłu. Jak rozwijała się ta firma oraz co może obecnie zaoferować?
Powstanie i rozwój przedsiębiorstwa Molydal
Firma Molydal powstała we Francji 1958 roku.

Inspiracją do otwarcia firmy było zastosowanie przemysłowe amerykańskich odkryć naukowych z okresu II wojny światowej. Te właśnie odkrycia pozwoliły na wykorzystanie zalet molibdenitu, a więc sproszkowanego dwusiarczku molibdenu w wielu procesach smarowniczych. W związku ze wzrostem sprzedaży oraz rosnącą pozycją na rynku, w 2002 roku utworzona została baza magazynowo-biurowa znajdująca się w Mirosławicach pod Wrocławiem. Aktualnie firma Molydal jest czołowym liderem w swojej dziedzinie. Proponuje urozmaicony asortyment smarów, olejów i innych środków tak zwanej chemii przemysłowej. Na specjalne zamówienie tworzy również preparaty smarowe spełniające indywidualne potrzeby klientów.
noże

Autor: ohhenry415
Źródło: http://www.flickr.com
Oferta firmy Molydal i zastosowanie
Wyłącznym, oficjalnym przedstawicielem na Polskę jest BGM Molydal Sp.j. – kwalifikowany dostawca zakładów przemysłowych reprezentujący praktycznie wszystkie branże przemysłu. Produkty Molydal molydal używane są między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, meblowym, papierniczym, chemicznym, spożywczym i farmaceutycznym.
Poza tym molydal Molydal stosowane są przez twórców urządzeń AGD, audio/video, urządzeń elektrotechnicznych oraz elektronicznych, wykonawców metalowych elementów budowlanych i konstrukcyjnych, ale także elektrownie, huty, kopalnie – esoil.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*