Opis najchętniej wykorzystywanych odmian przenośników, które znalazły zastosowanie w różnych działach przemysłu.

W celu przetransportowania rozmaitych ładunków na niewielka odległość bardzo często stosuje się przenośniki. Ich szeroki wybór powoduje, że znalazły one swoje zastosowanie w wielu rozmaitych działach przemysłu. Co więcej, współczesne przenośniki są urządzeniami bardzo nowoczesnymi, pozwalającymi na duże możliwości pod względem sterowania, a jednocześnie bardzo niezawodne i wytrzymałe. Dzięki nim praca jest dużo szybsza i wydajniejsza, a procesy magazynowania, dystrybucji czy produkcji dużo lepiej dopracowane.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie największym zainteresowaniem klientów niezmiennie cieszą się przenośniki taśmowe, szacuje się, że więcej niż połowa wszystkich nowych instalacji to właśnie ta odmiana. Dedykowane są one do transportu lekkich produktów, o niewielkich gabarytach, do jakich między innymi się zaliczają materiały granulowane i sypkie, a także drobne pakowane czy workowane przedmioty. Ten rodzaj przenośników stosowany być może zarówno jako oddzielne urządzenie, jak i element większej linii produkcyjnej, niekiedy w połączeniu ich w więcej segmentów.

Dużym zainteresowaniem również się cieszą przenośniki kubełkowe (PROMUS Katowice Sp. z o.o.), które z kolei służą do pionowego transportu różnych surowców na niekiedy znaczne wysokości. Z reguły są to substancje sypkie, ziarniste i w dużych kawałkach, ale niektóre odmiany będą również pozwalać na transport w taki sposób rozmaitych płynów. Takie przenośniki stosowane są głównie w przemyśle budowlanym i chemicznym, lecz w wielu przypadkach sięgają po nie również różnego rodzaju firmy produkujące produkty spożywcze. W części specyficznych zastosowań zamiast przenośników taśmowych znacznie lepiej się sprawdzi ich odmiana śrubowa.

fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Przenośniki śrubowe ( lub doradztwo patentowe kraków zamów przenośnik śrubowy) składają się z dwóch podstawowych elementów, to znaczy długiej rynny, w której przesuwał się będzie materiał a także ślimaka, który będzie odpowiedzialny za przesuwanie. Ta odmiana przenośników jest niezastąpiona w wielu różnych gałęziach przemysłu, przykładowo dość często wykorzystuje je przemysł budowlany, chemiczny i spożywczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*