Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, wskazówkami udzielanymi przez rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Życie pokazuje, że nie ma udanego przepisu na odniesienie sukcesu. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), obecnie nie są już tak rozchwytywane. Podsumowując: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, że spora ilość osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż dotychczas branży. Czy przebranżowienie może być gwarancją dostania nowej pracy np praca szczecin? Jeżeli w odpowiednim czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie nam straszna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. Przed całym przedsięwzięciem, warto wcześniej zaznajomić się z zapotrzebowaniem rynku pracy w mieście, upewniając się jakie zawody mogą nam przynieść sowite wynagrodzenie.

Zastanowić się czy są zgodne z naszymi możliwościami. Pomoże nam w tym jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy słowa: oferty pracy bełchatów. Miejmy na uwadze tylko, że zdecydowanie łatwiej będzie przekwalifikować się ludziom pracującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może idealnym pomysłem okaże się własna działalność gospodarcza? Szczególnie, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie prywatnej firmy.

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia pomoc finansową na rozpoczęcie działalności.

Ten odnośnik do serwisu części do samochodów ciężarowych kieruje do niezwykle atrakcyjnej witryny, która zawiera równie intrygujące dane na opisywany wątek.

Przypuszczając, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy okres na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla niepracujących. Sprawdź oferty pracy Łomża. Czy nie lepiej jest być pracującym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż niepracującym absolwentem, który z braku konkretnych kwalifikacji musi pracować nie w swym zawodzie, jako kasjer czy magazynier?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*