Laser – wielość zastosowań

Laser wynaleziono prawie 50 lat temu. Mało jest wynalazków, które mają tak bardzo dużą skalę przydatności. laser jest przydatny w procesach produkcyjnych, czytnikach komputerowych, badaniach pomiarowych, technice kosmicznej, lecznictwie, metodach namierzających w nauce i wojskowości, łączności, w filmach i poligrafii.

W moim artykule popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Odpowiem na pytania, do czego używa się grawerowanie laserem i jakie właściwości mają plotery laserowe –

Cięcie metalu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Laser ma fantastyczną dokładność w cięciu (zobacz cięcie laserowe) powierzchni. Może kroić szerokie spektrum surowców, od drzewa, przez plastik, aż po stal nierdzewną nawet. Znakowarka laserowa w firmach grawerskich z powodzeniem wykona dla nas znaki, puchary, różnego typu panele, litery i cyfry metalowe. Z powodzeniem się sprawdzą przy wyrobie medali, identyfikatorów i wszelkiego rodzaju inskrypcji na jakiejkolwiek powierzchni. Umiejętne grawerowanie laserem spełni nawet najtrudniejsze zlecenie poligraficzne, jakie wymyślimy. I możemy być pewni, że wygrawerowane linie okażą się perfekcyjnie proste. Poleczmy cięcie laserem TRULASER 5040 fiber z Trudisk 5001.

Jeśli chodzi o typy urządzeń, najpopularniejsze są dwa. Laser CO2 jest prawdopodobnie najbardziej precyzyjny, cechując się rzędem dokładności nawet 0,001 milimetra. Interesującą sprawą jest, że używa się go również w poprawie wyglądu twarzy. Jest zdolny zniwelować część zmarszczek, a i również naprawić źle wyglądające blizny po przewlekłym trądziku.

Często stosowanym maszyną w poligrafii jest ploter laserowy. Wyśmienicie przydają się one do prostszych zleceń, a wygoda i automatyzacja obsługi sprawia, że znajduje zastosowanie w wielu firmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*