Kilka przydatnych informacji o zastosowaniu falistej tektury w rozmaitych opakowaniach.

Papier od dawna jest powszechnie stosowanym materiałem na opakowania. W ostatnim czasie wyrosła mu spora konkurencja pod postacią tworzyw sztucznych, ale w dalszym ciągu opakowania papierowe są spotykane w zasadzie w każdym sklepie.

Tak naprawdę plastiki dobrze się sprawdzają w przypadku między innymi worków, lecz różnych kartonów czy pudeł już się z nich nie robi. Wynika to nie tylko z kosztów, gdyż tego typu opakowanie znacznie więcej kosztują, ale także z powodów praktycznych.odnośnik do strony wynajem naczep wynajem naczepPo prostu od dawna jest wiadomo, że na wszelkie większe pudła i kartony najbardziej odpowiednia jest tektura falista i póki co niewiele będzie wskazywać na to, aby miała urosnąć jej jakaś konkurencja (materiał ochronny). Opakowania tego typu znajdują zastosowanie w praktycznie wszystkich gałęziach handlu, nawet przy większych gabarytowo produktach, takich jak meble czy okna.
rękawica ochronna

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Tektura falista jest sprzedawana w wielu różnych odmianach, dzięki czemu można ją dobrze dopasować do danego opakowania (producenci taśm). Poszczególne jej rodzaje różnią się twardością i liczbą warstw, a co za tym idzie wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Przeważnie oferowane są arkusze i bele o różnych rozmiarach, w przypadku bel długość arkusza może wynosić nawet sto metrów. Najczęściej materiał ten występuje w kolorze białym i szarym, ale w razie czego producent tektury może go przygotować w dowolnej kolorystyce.

Taka sytuacja może mieć przykładowo miejsce przy opakowaniach produktów spożywczych i przemysłowych, na jakich drukuje się loga producenta i informacje dla klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*