Drogi przycinania stali

Stal Hardox to szczególna stal w przeróżnych rodzajach, różnej twardości, także bogatych wymiarach, z jakich każdy rodzaj ma osobiste, nadzwyczajne własności. Cechuje ją wysoka wytrzymałość na zużywanie ścierne, możliwość obróbki skrawaniem specjalistycznymi urządzeniami, spawalność, wielkie cechy mechaniczne i wytrzymałość na obciążenia udarowe. Stal Hardox jest najbardziej znaną stalą ciężko ścieralną na świecie. Stal Hardox, uznawana za najbardziej wytrzymałą na zużycie stal na świecie, jest łatwa w obróbce i umożliwia bezproblemowe zgrzewanie, gięcie, cięcie wodą i obróbkę skrawaniem. Ta stal stała się symbolem jakości na całym świecie.

cięcie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Stal wyjątkowo dobrze nadaje się do wyrobu narzędzi służących do robót wyburzeniowych, młotków, okładzin, skrzyń i kontenerów, kadłubów, wywrotek, kruszarek, ładowarek i wszelkich pozostałych wyrobów regularnie stosowanych, gdzie nie można zezwolić do powstania rys, zniekształceń i zużycia. Jest to stal ciężko ścieralna wykorzystywana w prawie każdej gałęzi przemysłu w zakresach, w których niezbędna jest duża wytrzymałość połączona z olbrzymią odpornością na czynniki cierne. Stal nierdzewna uznawana za najbardziej wytrzymałą na zużycie stal na rynku ogólnoświatowym, jest prosta w obróbce i zapewnia proste zgrzewanie, gięcie, cięcie wodą cięcie wodą i obróbkę skrawaniem. Obróbka stali odbywa się ze typową dużą prędkością przy zastosowaniu przyrządów sporządzonych ze stali, lub węglików spiekanych. Niespotykana wydajność idzie w parze z szczególnie dobrą spawalnością. Stal można zespawać z dowolną stalą spawalną przy zastosowaniu opcjonalnej techniki tradycyjnego spawania.

laserowe cięcie stali

Źródło: sxc.hu
Stale trudno ścieralne Hardox można ciąć, użytkując techniki cięcia na gorąco, również na zimno i ciecie laserem.
W wypadku tych klas stali uzyskano wielką solidność, także stopień czystości przy utrzymaniu małej tolerancji grubości, dzięki czemu owa stal świetnie przeznacza się do gięcia na zimno. Obróbka stali może odbywać się z pospolitą prędkością przy przeznaczeniu narzędzi wykonanych ze stali, bądź węglików spiekanych. Zyski płynące z zastosowania owej niezwykłej stali są olbrzymie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*