Wytrzymałość elementów skonstruowanych ze stali nierdzewnej

Trwałość elementów stworzonych ze stali nierdzewnej jest nieporównywalna z większością innych półproduktów wykończeniowych. Ich powierzchowność nie zmienia się przez dziesiątki lat.

Stal nierdzewna sprawdza się zarówno w warunkach dużych, jak i małych temperatur. Posiada ona dużo wyższą wytrzymałość ogniową niż inne stale. W ostatnich paru latach stal nierdzewna zaczyna być coraz bardziej ceniona również przez krajowych konstruktorów, stając się poważanym surowcem wykończeniowym. Stal nierdzewną wykorzystuje się w budownictwie najczęściej jako półprodukt na balustrady, zabezpieczenia podpór i filarów, składniki zadaszeń, teowniki okienne i drzwiowe, drzwi ppoż, części wyposażenia pływalni, kotwy nierdzewne, bądź kabiny dźwigów. Przy budowie jakiegokolwiek budynku realizuje się przynajmniej kilkaset umocowań wielorakich części konstrukcyjnych, armatury i wyposażenia. Stal nierdzewna jest tworzywem nadzwyczaj trwałym i pożytecznym, a jednocześnie szlachetnym i luksusowym – opaski nierdzewne. Dzięki różnorodności gatunków i wersji nawierzchni jest ona w stanie spełnić bardzo wyszukane żądania stawiane materiałom budowlanym i wykończeniowym.
kotwy nierdzewne

Autor: Röben
Źródło: Röben
Przy montowaniu z użyciem kotew rozporowych zachodzą duże siły rozpierające. Fakt ten blokuje zastosowanie kotew ze stali do mocowania w twardych jednolitych materiałach takich jak beton zwykły, kamień naturalny o zwartej budowie, cegła pełna ceramiczna.

Przestrzał na kotwy nierdzewne należy drążyć prostopadle do jego powierzchni – zobacz stronę.

Zobacz, czy następny link (http://mastereducator.pl/gdansk/) jest tym, czego właśnie szukasz. Na pewno niezwykle pomoże Ci w Twoim projekcie, który obecnie przygotowujesz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

Trzeba także bezwzględnie dostosować się do zaleceń wytwórców kotew odnoszących się do minimalnych granic i gęstości kotwienia w materiale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*