Prowadzisz firmę, która z każdym dniem lepiej sobie radzi i szukasz dla niej nowego miejsca na siedzibę – zobacz, gdzie warto ją ulokować

Kiedy PRL odszedł do przeszłości, a na rodzimym rynku zaczął rozwijać się kapitalizm, powołano do życia mnóstwo firm, chcących rozpocząć działalność na naszym obszarze. Co ważne – nie jedynie polskich firm, lecz także tych spoza naszych granic. To wszystko doprowadziło do tego, iż Rzeczypospolita Polska zaczęła rosnąć w siłę, a przedsiębiorstwa zarówno te istniejące, jak i nowo powstałe, rozpoczęły przychylniej myśleć o starcie. Trzeba jednakże było stworzyć ofertę, która zwabi inwestorów.

inwestycje budowlane

Autor: Taras Kalapun
Źródło: http://www.flickr.com/photos/xslim/308450382/

Dlatego wiele miejscowości wyznaczyło specjalne strefy, dało tereny pod inwestycje, czy stworzyło tego typu miejsca jak centrum magazynowe; sprawdź również tereny inwestycyjne. To miało zanęcić firmy, sprawić, iż zaczną przyjeżdżać do naszego kraju zdecydowanie chętniej. Czy się udało? Zdecydowanie tak. Tereny pod inwestycje sprzedawały się niezwykle szybko, a miasta nieustannie szukają nowych, aby móc je pokazać. Co ważne – obecnie w dużej mierze także rodzimym firmom. Sprzedaż wymienionych terenów to gigantyczny zysk dla gmin, jak również kolejne miejsca pracy dla miejscowych. Zysk jest więc obopólny. A czym w zasadzie jest park przemysłowy? To miejsce, które skupia wiele małych i średnich firm (największe mają na swym obszarze kilkaset firm z kilkudziesięciu branż). To biura, pomieszczenia magazynowe, powierzchnie produkcyjne, grunty pod inwestycje. Obecnie w RP na dobrą sprawę w każdym województwie znajduje się minimum jeden tego typu park (najwięcej rozmieszczono na Śląsku). To świadczy o dużym potencjale i błyskawicznym rozwoju przedsiębiorstw, które chcą zaistnieć na tym rynku.

budowa

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Każda miejscowość szuka i stara się wyodrębnić tereny, które następnie można byłoby sprzedać inwestorom.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Zobacz też podobne witryny (https://sklep.sn-promet.pl/kategoria-produktu/przyciski-sterownicze/) na ten omawiany temat, które na pewno są podobnie wciągające.

Dzięki tego typu działaniom zyskuje nie tylko gotówkę w kasie, ale też prestiż oraz tytuł miasta otwartego dla przedsiębiorstw. I chociaż są w Rzeczypospolitej Polskiej osoby, sądzące, że takie tereny powinny służyć rozwojowi tylko rodzimym przedsiębiorstwom, warto zauważyć, że przenoszenie produkcji do naszego kraju przez zagranicznych gigantów, to tak – oszczędność dla nich, ale i zysk dla tysięcy Polaków, którzy podejmują pracę w nowoczesnych fabrykach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*