Nowoczesne regały do magazynu czyli wszystko na temat odpowiedniego powierzchni magazynowej.

Duża ilość firm korzysta podczas codziennego funkcjonowania z większego lub mniejszego magazynu. Szczególnie firmy produkcyjne i handlowe jakieś magazyny przeważnie mają, ponieważ muszą gdzieś chować towary, wyroby czy surowce. W miarę rozwoju firmy często okazuje się, że zaczyna brakować magazynowej powierzchni, i w takich przypadkach będą możliwe dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest wybudowanie nowego, znacznie większego magazynu, w którym wszystko się pomieści.

http://www.nedcon.pl/

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Sposób drugi to optymalizacja dotychczasowej powierzchni, stosując lepiej wykorzystujące dostępną powierzchni regałów- . Nieodpowiednie układy półek i regałów w niejednym magazynie mogą ograniczyć dostępną powierzchnię o kilkadziesiąt procent, z tego też powodu można zadbać o właściwe zaplanowanie wszystkiego. Nawet jeśli taka przebudowa będzie się wiązać z koniecznością poczynienia większych inwestycji, to w efekcie końcowym i tak można będzie na tym zyskać, zwłaszcza jeśli byłaby konieczna przeprowadzka cena przeprowadzki we wrocławiu w wyniku braku miejsca. Do projektu magazynu warto wynająć profesjonalną firmę, mającą sporo doświadczenia w tego typu pracach.

Największym wyzwaniem dla wszystkich magazynów będzie odpowiednie rozplanowanie regałów. Sporo będzie zależeć od tego, jakiego rodzaju materiały i produkty będą trzymane w magazynie – całkowicie odmiennego ustawienia wymagać będą regały z szufladkami na drobne części, a innego systemy magazynowe przeznaczone do przechowywania długich przedmiotów takich jak pręty czy też rury. W wielu magazynach znajdują zastosowanie wielopoziomowe systemy magazynowe, dzięki ich wykorzystaniu w wysokich magazynach możliwe będzie użycie całej przestrzeni, praktycznie aż po sam dach.

Oprócz tego są one niezwykle wygodne i bezpieczne dla pracowników, więc korzyści z ich zastosowania z pewnością są spore. Podczas planowania układu magazynu koniecznie pamiętać też trzeba o tym, żeby w każde miejsce była możliwość dostępu. Należy uwzględnić przy tym możliwości rozbudowy, czyli na przykład kupno nowoczesnych wózków, jakie również powinny się na magazynie zmieścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*